Looks like the MINI you've been you-ifying hasn't been saved. If you'd like to come back and keep tinkering, save it and give it a sweet name so you can pick up where you left off

 

Your unique MINI, Your unique MINI,

Your MINI - exterior Your MINI - interior

REQUEST AN OFFER.

BOOK A TEST DRIVE.

MINI ДИСТРИБУТЕР

3-DOOR HATCH
3-DOOR HATCH
5-DOOR HATCH
5-DOOR HATCH
Convertible
Convertible
Clubman
Clubman
Countryman
Countryman

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
MINI COUNTRYMAN

ГОЛЕМА ПРОСТРАНОСТ.

MINI Countryman

Опремен со цврст и привлечен дизајн и погон на сите четири тркала, MINI Countryman е совршен сестран автомобил, подготвен да ве однесе на места кои се недостапни за други возила. Без разлика дали е кривулест пат на брегот или градската врева, тој ви овозможува доживување при возењето кое секогаш со задоволство ќе го очекувате. Уживајте во новооткриената слобода и флексибилност за да возите каде што ќе посакате. И, уживајте во раскажување на вашите доживувања кога ќе се вратите.

Фокусирајте се на големата слика

СОЗДАДИ СПОМЕНИ.

Пaтувајте низ град, низ планини, низ села и патувајте почесто. Создадете спомени со новиот MINI Countryman.

НА РАБОТ НА СВЕТОТ.

Побегнете од градот и упатете се на југ кон ридовите. MINI Countryman ви овозможува да тргнете на уникатна авантура со секое вклучување на моторот. Живописните патишта и фасцинантниот пејзаж ќе ве држат на работ на седиштето.

МАГИЈАТА НА БРЕГОТ.

Замислете дека возите во вашиот MINI Countryman кон брегот за да уживате во неизмерното пространство на златниот песок. Им се препуштате на нескротливите океански бранови што се кршат во кристално бистрата вода. Овој фасцинантен краток филм ви го овозможува токму тоа.

ПОБЛИСКУ.

Магијата зад неверојатната креативност и перформанси секогаш се наоѓа во најситните детали. Во MINI, веруваме дека деталите даваат личен печат. Затоа сме горди на грижата и умешноста вложени во MINI Countryman. Препуштете им се на деталите денес – тие ве доближуваат до утрешнината.

Клучни детали

ГО ЗБОГАТУВА СЕКОЕ ПАТУВАЊЕ.

ALL4 Систем на погон на сите тркала ALL4 Систем на погон на сите тркала
MINI Countryman drives up a mountain road with All4 All-Wheel Drive MINI Countryman drives up a mountain road with All4 All-Wheel Drive

ALL4

Бидете главни без разлика на условите. Системот на погон на четири тркала динамично ја распределува снагата помеѓу предната и задната оска. Во зависност од вашиот стил на возење и држењето на возилото на патот, Системот на погон на сите 4 тркала го пресметува оптималниот вртежен момент за секое тркало. Во екстремни ситуации, целиот вртежен момент на моторот може да се насочи кон задната оска за да ви помогне да излезете од најтешките ситуации.

MINI Countryman boot space is getting unpacked by a Family of five MINI Countryman boot space is getting unpacked by a Family of five

ПРОСТОР ЗА ПЕТ ПАТНИКА.

Нашиот сестран MINI до денес привлекува големо внимание. Пространата, првокласна внатрешност за пет возрасни патници и уште поголем простор за нозете, дури и највисоките патници може удобно да се сместат на задното седиште.***

КАПАЦИТЕТ НА БАГАЖНИКОТ КАПАЦИТЕТ НА БАГАЖНИКОТ

КАПАЦИТЕТ НА БАГАЖНИКОТ.

Овој багажник е создаден за товарање. Со 1.390 литри капацитет за сместување, просторниот заден дел од новиот MINI Countryman има бескрајни можности, од возење низ град до бегство од градот.

MINI Countryman superior interior material MINI Countryman superior interior material

СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ НА МАТЕРИЈАЛОТ.

Опремете сè со најдобрата првокласна внатрешност на новиот MINI Countryman. Потпрете се на кожата од врвна текстура на опционалните седишта MINI Yours Lounge или поминете со рака по меките површини на инструмент таблата. Со толку многу опции, секое сетило се разгалува.***

MINI ELECTRIC – Charging MINI ELECTRIC – Charging

Add electric.***

Are you ready to go a little greener? Plug in. Fit it all in. The MINI Countryman is available as a Plug-in Hybrid. And it will challenge just about everything you thought you knew about hybrid driving. Simple charging solutions and efficient driving modes meet MINI’s iconic handling and performance.

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
Вашиот MINI

НАПРАВЕТЕ ГО САМО ВАШ

ПОВЛЕЧЕТЕ ЗА ДА ПРОМЕНИТЕ БОЈА
Поглед во кабината

ВЛЕЗЕТЕ ВНАТРЕ.

ПРЕГЛЕД ОД 360° ПРЕГЛЕД ОД 360°
Преглед

ДЕТАЛНИ KАРАКТЕРИСТИКИ.

ПЕРФОРМАНСИ И ДИЗАЈН
ПОМОШ И БЕЗБЕДНОСТ
INFOTAINMENT
НИВО НА ДОДАТОЦИ
MINI YOURS
Клучни вредности

БРЗИ ФАКТИ.

5 СЕДИШТА
450 - 1390 Л БАГАЖЕН ПРОСТОР

Растојание на тркалата на иста оска на Cooper:1,822 напред и назад. Сите вредности се во мм.

Растојание на тркалата на иста оска на Cooper:1,822 напред и назад. Сите вредности се во мм.

 
MINI COOPER COUNTRYMAN

Cooper

4,5 - 5,9 л/100 км disclaimer
119 - 134
г/км disclaimer

Достапни мотори и опции

Снага
150 к.с. (110 кВт) - 136 к.с. (100 кВт)
тип на гориво
Дизел, Бензин
пренос
Рачен , Автоматски
погон
4-тркала, 2-тркала

Основни карактеристики

MINI COOPER COUNTRYMAN

Достапни се 3 бои на покрив

MINI COOPER COUNTRYMAN

Достапни се 3 бои на куќиште за ретровизор

MINI COOPER COUNTRYMAN

Ленти на хаубата достапни во црна и бела боја

 
MINI COOPER S COUNTRYMAN

Cooper S

2,4 - 6,5 л/100 км disclaimer
55 - 148
г/км disclaimer
40 - 41 Electric range
13,4 - 13,7

Достапни мотори и опции

Снага
224 к.с. (165 кВт) - 190 к.с. (140 кВт)
тип на гориво
Дизел, Бензин, Хибрид
пренос
Рачен , Автоматски , Спортски автоматски
погон
4-тркала, 2-тркала

Основни карактеристики

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Достапни се 3 бои на покрив

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Достапни се 3 бои на куќиште за ретровизор

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Ленти на хаубата достапни во црна и бела боја

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Отвор за воздух на хаубата, маска во тркачки стил, прочуен ,,S" амблем, пониски отвори за воздух

 
MINI John Cooper Works – logo
MINI JCW COUNTRYMAN

John Cooper Works

6,9 - 7,4 л/100 км disclaimer
158 - 169
г/км disclaimer

Достапни мотори и опции

Снага
231 к.с. (170 кВт)
тип на гориво
Бензин
пренос
Рачен , Спортски автоматски
погон
4-тркала

Основни карактеристики

MINI JCW COUNTRYMAN

Достапни се 3 бои на покрив

MINI JCW COUNTRYMAN

Достапни се 3 бои на куќиште за ретровизор

MINI JCW COUNTRYMAN

Ленти на хаубата достапни во црна и бела боја

MINI JCW COUNTRYMAN

Отвор за воздух на хаубата, маска во тркачки стил, прочуен ,,JCW" амблем, пониски отвори за воздух

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.

Cooper

Одберете го типот на гориво:

Бензин

136 к.с.

100 кВт

 • Рачен
 • Автоматски
Одберете

Дизел

150 к.с.

110 кВт

 • Рачен
 • Автоматски
Одберете

Cooper S

Одберете го типот на гориво:

Бензин

192 к.с.

141 кВт

 • Рачен
 • Автоматски
 • Спортски автоматски
Одберете

Дизел

190 к.с.

140 кВт

 • Автоматски
 • Спортски автоматски
Одберете

Хибрид

224 к.с.

165 кВт

 • Автоматски
Одберете

John Cooper Works

Одберете го типот на гориво:

Бензин

231 к.с.

170 кВт

 • Рачен
 • Спортски автоматски
Одберете

Cooper

Одберете пренос:

Рачен

Одберете

Автоматски

Одберете

Рачен

Одберете

Автоматски

Одберете

Cooper S

Одберете пренос:

Рачен

Одберете

Автоматски

Одберете

Спортски автоматски

Одберете

Автоматски

Одберете

Спортски автоматски

Одберете

Автоматски

Одберете

John Cooper Works

Одберете пренос:

Рачен

Одберете

Спортски автоматски

Одберете

Cooper

Одберете погон:

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

Cooper S

Одберете погон:

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

John Cooper Works

Одберете погон:

4-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

Ваш избор

MINI COOPER COUNTRYMAN

Cooper

100 кВт (136 к.с.)
Бензин
Рачен
2-тркала
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
5,9 л/100 км (комбинирано)
134 г/км CO2 (комбинирано)

Ваш избор

MINI COOPER COUNTRYMAN

Cooper

100 кВт (136 к.с.)
Бензин
Автоматски
2-тркала
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
5,8 л/100 км (комбинирано)
132 г/км CO2 (комбинирано)

Ваш избор

MINI COOPER COUNTRYMAN