Looks like the MINI you've been you-ifying hasn't been saved. If you'd like to come back and keep tinkering, save it and give it a sweet name so you can pick up where you left off

 

Your unique MINI, Your unique MINI,

Your MINI - exterior Your MINI - interior

REQUEST AN OFFER.

BOOK A TEST DRIVE.

3-DOOR HATCH
3-DOOR HATCH
5-DOOR HATCH
5-DOOR HATCH
Convertible
Convertible
Clubman
Clubman
Countryman
Countryman

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
MINI HATCH СО 3 ВРАТИ MINI HATCH СО 3 ВРАТИ

ИСТРАЖЕТЕ ПОВЕЌЕ УЛИЦИ.

MINI HATCH СО 3 ВРАТИ

Побрз, поенергичен и позабавен од кога и да е, препознатливиот MINI hatch со 3 врати ја отелотворува суштината на големите брзини, возбудливото управување со низок центар на гравитација и стимулирачкото чувство на картинг возење. Елегантен, харизматичен, со беспрекорни манири, тој е вашето совршено рандеву за навечер. Секојпат. Опремен со урбан карактер и повредни стандардни карактеристики, тој само чека да стане ваш. Тој е подготвен да го направи вашиот живот многу полесен.

ИСТРАЖЕТЕ ПОВЕЌЕ КРИВИНИ.

Свртете лево. Свртете десно. Свртете кон нова дестинација. Со класичното MINI go-kart чувство, време е да истражите повеќе градски ќошиња со новиот MINI со 3 врати.
Важни елементи

ПОВТОРНО МОДЕЛИРАНО УМЕТНИЧКО ДЕЛО.

MINI HATCH СО 3 ВРАТИ MINI HATCH СО 3 ВРАТИ
MINI HATCH СО 3 ВРАТИ ОД НАПРЕД MINI HATCH СО 3 ВРАТИ ОД НАПРЕД

КАРАКТЕРИСТИЧНО ЧУВСТВО НА КАРТИНГ ВОЗЕЊЕ.

Ништо не може да го надмине чувството кога рацете ви се на управувачот, а стапалото на педалот за гас. MINI со 3 врати ја добива снагата од 1.2л/1.5л/2.0л, 3 или 4-цилиндарските MINI TwinPower Turbo мотори кои се брзи, бесни и економични во потрошувачката на горивото. Широкото растојание меѓу тркалата, краткиот преден и заден дел на возилото и добра поставеност на патот, ве одржуваат цврсто на земјата. Ќе се навлечете во моментот кога ќе влезете во првиот свијок и кога ќе го доживеете чувството на картинг возење, ниско на патот. Тоа е вистинското чувство.
MINI MATRIX LED ПРЕДНИ СВЕТЛА MINI MATRIX LED ПРЕДНИ СВЕТЛА

ГО ИЗДИГНУВА СВЕТЛОТО НАД УЛОГАТА ЗА ОСВЕТЛУВАЊЕ.

Иновативните MINI matrix LED предни светла обезбедуваат најдобри можни нивоа на осветлување за подобра видливост и безбедност. Кога се вклучени долгите светла, осветлувањето е крајно ефикасно. Системот на предна камера интегриран во ретровизорот ги открива возилата што доаѓаат и автоматски вклучува (или исклучува) еден или повеќе од четирите сегменти на предните светла. Ова ја намалува потребата за обрнување внимание на другите учесници во сообраќајот додека оптимално се осветлуваат сите други површини.
MINI CONNECTED MINI CONNECTED

БЕСПРЕКОРНА ИНОВАЦИЈА. ВНАТРЕ И НАДВОР.

MINI Connected носи информации и забава од цел свет во вашиот MINI со голема палета на интелигентни услуги и апликации. Уживајте во можноста за интеракција со вашиот автомобил како и во опциите за споделување и закажување, кои ви овозможуваат да имате контрола кога сте внатре во возилото или надвор од вашето MINI. Дозволете брзото, сигурно поврзување да го подобри вашето доживување и да ви обезбеди вам и на вашите патници да уживате во секое патување додека сте поврзани со светот што ве опкружува.
ИНСТРУМЕНТ ТАБЛА ВО КАБИНАТА НА MINI ИНСТРУМЕНТ ТАБЛА ВО КАБИНАТА НА MINI

ВАШИОТ СОПСТВЕН MINI YOURS.

MINI е пионер во производството на внатрешни и надворешни делови по ваша желба со користење на 3D технологија на печатење. На пример, можете да додадете дополнителна лична нота со инструмент табла од страната на патникот на предното седиште која е направена според вашиот стил со користење на различни бои и дизајни. Што се однесува до надворешноста, 3D печатени странични декоративни отвори совршено го надополнуваат атлетскиот изглед на вашето возило. Влегувањето во вашето MINI сега претставува посебно доживување - со проекција која се прилагодува според вашите желби и се прикажува на земјата и осветлените лајсни на вратите подготвени сте да започнете едно ново патување во светлината. (Достапно од 2018.)

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
ВАШИОТ MINI

НАПРАВЕТЕ ГО САМО ВАШ.

Повлечете за да смените боја
Поглед на кабината

ВЛЕЗЕТЕ ВНАТРЕ.

360° VIEW 360° VIEW
Преглед

ДЕТАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ.

ПЕРФОРМАНСИ И ДИЗАЈН
ПОМОШ
ИНФОЗАБАВА
БЕЗБЕДНОСТ
НИВОА НА ДОДАТОЦИ
ВАШ MINI (MINI YOURS)
Клучни вредности

БРЗИ ФАКТИ.

4 СЕДИШТА
211 - 731 Л БАГАЖЕН ПРОСТОР
Осовинско растојание на тркалата на Cooper: 1,485 напред и назад. Сите вредности се во мм. Вредностите за Cooper S се во заграда.
Осовинско растојание на тркалата на Cooper: 1,485 напред и назад. Сите вредности се во мм. Вредностите за Cooper S се во заграда.
 
MINI ONE СО 3 ВРАТИ

One

3,8 - 5,4 л/100 км disclaimer
99 - 122
г/км disclaimer

Основни карактеристики

MINI ONE 3-DOOR

Покрив во боја на каросеријата

MINI ONE 3-DOOR

Куќиште за ретровизор во црна боја или опционално во боја на каросеријата

Достапни мотори и опции

Снага
102 к.с. (75 кВт) - 95 к.с. (70 кВт)
тип на гориво
Дизел, Бензин
пренос
Рачен , Автоматски
погон
2-тркала
 
MINI COOPER СО 3 ВРАТИ

Cooper

3,8 - 5,4 л/100 км disclaimer
99 - 122
г/км disclaimer

Основни карактеристики

MINI COOPER 3-DOOR

Достапни се 3 бои на покрив

MINI COOPER 3-DOOR

Достапни се 3 бои на куќиште за ретровизор

MINI COOPER 3-DOOR

Ленти на хаубата достапни во црна и бела боја

Достапни мотори и опции

Снага
136 к.с. (100 кВт) - 116 к.с. (85 кВт)
тип на гориво
Дизел, Бензин
пренос
Рачен , Автоматски
погон
2-тркала
 
MINI COOPER S СО 3 ВРАТИ

Cooper S

4,2 - 6,5 л/100 км disclaimer
111 - 147
г/км disclaimer

Основни карактеристики

MINI COOPER S 3-DOOR

Достапни се 3 бои на покрив

MINI COOPER S 3-DOOR

Достапни се 3 бои на куќиште за ретровизор

MINI COOPER S 3-DOOR

Ленти на хаубата достапни во црна и бела боја

MINI COOPER S 3-DOOR

Отвор за воздух на хаубата, маска во тркачки стил, прочуен ,,S" амблем, пониски отвори за воздух

Достапни мотори и опции

Снага
192 к.с. (141 кВт) - 170 к.с. (125 кВт)
тип на гориво
Дизел, Бензин
пренос
Рачен , Автоматски , Спортски автоматски
погон
2-тркала
 
MINI John Cooper Works – logo
MINI JCW СО 3 ВРАТИ

John Cooper Works

5,7 - 6,6 л/100 км disclaimer
130 - 150
г/км disclaimer

Основни карактеристики

MINI JCW 3-DOOR

Достапни се 3 бои на покрив

MINI JCW 3-DOOR

Достапни се 3 бои на куќиште за ретровизор

MINI JCW 3-DOOR

Ленти на хаубата достапни во црна и бела боја

MINI JCW 3-DOOR

Отвор за воздух на хаубата, маска во тркачки стил, прочуен ,,JCW" амблем, пониски отвори за воздух

Достапни мотори и опции

Снага
231 к.с. (170 кВт)
тип на гориво
Бензин
пренос
Рачен , Спортски автоматски
погон
2-тркала

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.

One

Одберете го типот на гориво:

Бензин

102 к.с.

75 кВт

 • Рачен
 • Автоматски
 • 2-тркала
Одберете

Дизел

95 к.с.

70 кВт

 • Рачен
 • 2-тркала
Одберете

Cooper

Одберете го типот на гориво:

Бензин

136 к.с.

100 кВт

 • Рачен
 • Автоматски
 • 2-тркала
Одберете

Дизел

116 к.с.

85 кВт

 • Рачен
 • Автоматски
 • 2-тркала
Одберете

Cooper S

Одберете го типот на гориво:

Бензин

192 к.с.

141 кВт

 • Рачен
 • Автоматски
 • Спортски автоматски
 • 2-тркала
Одберете

Дизел

170 к.с.

125 кВт

 • Автоматски
 • Спортски автоматски
 • 2-тркала
Одберете

John Cooper Works

Одберете го типот на гориво:

Бензин

231 к.с.

170 кВт

 • Рачен
 • Спортски автоматски
 • 2-тркала
Одберете

One

Одберете пренос:

Рачен

 • 2-тркала
Одберете

Автоматски

 • 2-тркала
Одберете

Рачен

 • 2-тркала
Одберете

Cooper

Одберете пренос:

Рачен

 • 2-тркала
Одберете

Автоматски

 • 2-тркала
Одберете

Рачен

 • 2-тркала
Одберете

Автоматски

 • 2-тркала
Одберете

Cooper S

Одберете пренос:

Рачен

 • 2-тркала
Одберете

Автоматски

 • 2-тркала
Одберете

Спортски автоматски

 • 2-тркала
Одберете

Автоматски

 • 2-тркала
Одберете

Спортски автоматски

 • 2-тркала
Одберете

John Cooper Works

Одберете пренос:

Рачен

 • 2-тркала
Одберете

Спортски автоматски

 • 2-тркала
Одберете

One

Одберете погон:

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

Cooper

Одберете погон:

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

Cooper S

Одберете погон:

2-тркала

Одберете