Looks like the MINI you've been you-ifying hasn't been saved. If you'd like to come back and keep tinkering, save it and give it a sweet name so you can pick up where you left off

 

Your unique MINI, Your unique MINI,

Your MINI - exterior Your MINI - interior

REQUEST AN OFFER.

BOOK A TEST DRIVE.

MINI ДИСТРИБУТЕР

3-DOOR HATCH
5-DOOR HATCH
Convertible
Clubman
Countryman
Countryman

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
MINI COUNTRYMAN

ГОЛЕМА ПРОСТРАНОСТ.

MINI Countryman

Опремен со цврст и привлечен дизајн и погон на сите четири тркала, MINI Countryman е совршен сестран автомобил, подготвен да ве однесе на места кои се недостапни за други возила. Без разлика дали е кривулест пат на брегот или градската врева, тој ви овозможува доживување при возењето кое секогаш со задоволство ќе го очекувате. Уживајте во новооткриената слобода и флексибилност за да возите каде што ќе посакате. И, уживајте во раскажување на вашите доживувања кога ќе се вратите.

Фокусирајте се на големата слика

СОЗДАДИ СПОМЕНИ.

Пaтувајте низ град, низ планини, низ села и патувајте почесто. Создадете спомени со новиот MINI Countryman.

НА РАБОТ НА СВЕТОТ.

Побегнете од градот и упатете се на југ кон ридовите. MINI Countryman ви овозможува да тргнете на уникатна авантура со секое вклучување на моторот. Живописните патишта и фасцинантниот пејзаж ќе ве држат на работ на седиштето.

МАГИЈАТА НА БРЕГОТ.

Замислете дека возите во вашиот MINI Countryman кон брегот за да уживате во неизмерното пространство на златниот песок. Им се препуштате на нескротливите океански бранови што се кршат во кристално бистрата вода. Овој фасцинантен краток филм ви го овозможува токму тоа.

ПОБЛИСКУ.

Магијата зад неверојатната креативност и перформанси секогаш се наоѓа во најситните детали. Во MINI, веруваме дека деталите даваат личен печат. Затоа сме горди на грижата и умешноста вложени во MINI Countryman. Препуштете им се на деталите денес – тие ве доближуваат до утрешнината.

Клучни детали

ГО ЗБОГАТУВА СЕКОЕ ПАТУВАЊЕ.

ALL4 Систем на погон на сите тркала ALL4 Систем на погон на сите тркала
MINI Countryman drives up a mountain road with All4 All-Wheel Drive MINI Countryman drives up a mountain road with All4 All-Wheel Drive

ALL4

Бидете главни без разлика на условите. Системот на погон на четири тркала динамично ја распределува снагата помеѓу предната и задната оска. Во зависност од вашиот стил на возење и држењето на возилото на патот, Системот на погон на сите 4 тркала го пресметува оптималниот вртежен момент за секое тркало. Во екстремни ситуации, целиот вртежен момент на моторот може да се насочи кон задната оска за да ви помогне да излезете од најтешките ситуации.

MINI Countryman boot space is getting unpacked by a Family of five MINI Countryman boot space is getting unpacked by a Family of five

ПРОСТОР ЗА ПЕТ ПАТНИКА.

Нашиот сестран MINI до денес привлекува големо внимание. Пространата, првокласна внатрешност за пет возрасни патници и уште поголем простор за нозете, дури и највисоките патници може удобно да се сместат на задното седиште.***

КАПАЦИТЕТ НА БАГАЖНИКОТ КАПАЦИТЕТ НА БАГАЖНИКОТ

КАПАЦИТЕТ НА БАГАЖНИКОТ.

Овој багажник е создаден за товарање. Со 1.390 литри капацитет за сместување, просторниот заден дел од новиот MINI Countryman има бескрајни можности, од возење низ град до бегство од градот.

MINI Countryman superior interior material MINI Countryman superior interior material

СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ НА МАТЕРИЈАЛОТ.

Опремете сè со најдобрата првокласна внатрешност на новиот MINI Countryman. Потпрете се на кожата од врвна текстура на опционалните седишта MINI Yours Lounge или поминете со рака по меките површини на инструмент таблата. Со толку многу опции, секое сетило се разгалува.***

MINI ELECTRIC – Charging MINI ELECTRIC – Charging

Add electric.***

Are you ready to go a little greener? Plug in. Fit it all in. The MINI Countryman is available as a Plug-in Hybrid. And it will challenge just about everything you thought you knew about hybrid driving. Simple charging solutions and efficient driving modes meet MINI’s iconic handling and performance.

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
Вашиот MINI

НАПРАВЕТЕ ГО СВОЈ.

Повлечете за да смените боја
Поглед во кабината

ВЛЕЗЕТЕ ВНАТРЕ.

ПРЕГЛЕД ОД 360° ПРЕГЛЕД ОД 360°
Преглед

ДЕТАЛНИ KАРАКТЕРИСТИКИ.

ПЕРФОРМАНСИ И ДИЗАЈН
ПОМОШ И БЕЗБЕДНОСТ
INFOTAINMENT
НИВО НА ДОДАТОЦИ
MINI YOURS
ACCESSORIES
Клучни вредности

БРЗИ ФАКТИ.

5 СЕДИШТА
450 - 1390 Л БАГАЖЕН ПРОСТОР

Растојание на тркалата на иста оска на Cooper:1,822 напред и назад. Сите вредности се во мм.

Растојание на тркалата на иста оска на Cooper:1,822 напред и назад. Сите вредности се во мм.

 

Достапни мотори и опции

МОЌНОСТ
150 PS (110 kW) - 136 PS (100 kW)
тип на гориво
Дизел, Бензин
пренос
Рачен , Автоматски
погон
4-тркала, 2-тркала

Основни карактеристики

MINI COOPER COUNTRYMAN

Лентите за хаубата се  достапни во 3 различни бои

MINI COOPER COUNTRYMAN

Достапни се 3 различни бои за покривот

MINI COOPER COUNTRYMAN

Достапни се 3 различни бои за капаците на ретровизорите

 

Достапни мотори и опции

МОЌНОСТ
224 PS (165 kW) - 190 PS (140 kW)
тип на гориво
Дизел, Бензин, Хибрид
пренос
Рачен , Автоматски , Спортски автоматски
погон
4-тркала, 2-тркала

Основни карактеристики

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Лентите за хаубата се  достапни во 3 различни бои

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Достапни се 3 различни бои за покривот

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Достапни се 3 различни бои за капаците на ретровизорите

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Отвор за воздух на хаубата, маска во тркачки стил, прочуен ,,S" амблем, пониски отвори за воздух

 
MINI John Cooper Works – logo
MINI JCW COUNTRYMAN

John Cooper Works

Достапни мотори и опции

МОЌНОСТ
306 PS (225 kW)
тип на гориво
Бензин
пренос
Спортски автоматски
погон
4-тркала

Основни карактеристики

MINI JCW COUNTRYMAN

Достапни се ленти за хаубата во Црна и Црвена боја

MINI JCW COUNTRYMAN

Достапни се 3 различни бои за покривот

MINI JCW COUNTRYMAN

Достапни се 3 различни бои за капаците на ретровизорите

MINI JCW COUNTRYMAN

Отвор за воздух на хаубата, маска во тркачки стил, прочуен ,,JCW" амблем, пониски отвори за воздух

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.

Cooper

Одберете го типот на гориво:

Бензин

136 PS

100 kW

 • Рачен
 • Автоматски
Одберете

Дизел

150 PS

110 kW

 • Рачен
 • Автоматски
Одберете

Cooper S

Одберете го типот на гориво:

Бензин

192 PS

141 kW

 • Рачен
 • Автоматски
 • Спортски автоматски
Одберете

Дизел

190 PS

140 kW

 • Автоматски
 • Спортски автоматски
Одберете

Хибрид

224 PS

165 kW

 • Автоматски
Одберете

John Cooper Works

Одберете го типот на гориво:

Бензин

306 PS

225 kW

 • Спортски автоматски
Одберете

Cooper

Одберете пренос:

Рачен

Одберете

Автоматски

Одберете

Рачен

Одберете

Автоматски

Одберете

Cooper S

Одберете пренос:

Рачен

Одберете

Автоматски

Одберете

Спортски автоматски

Одберете

Автоматски

Одберете

Спортски автоматски

Одберете

Автоматски

Одберете

John Cooper Works

Одберете пренос:

Спортски автоматски

Одберете

Cooper

Одберете погон:

4-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

Cooper S

Одберете погон:

4-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

John Cooper Works

Одберете погон:

4-тркала

Одберете

Ваш избор

MINI COOPER COUNTRYMAN

Cooper

100 kW (136 PS)
Бензин
Рачен
2-тркала

Ваш избор

MINI COOPER COUNTRYMAN

Cooper

100 kW (136 PS)
Бензин
Автоматски
2-тркала

Ваш избор

MINI COOPER COUNTRYMAN

Cooper D

110 kW (150 PS)
Дизел
Рачен
2-тркала

Ваш избор

MINI COOPER COUNTRYMAN

Cooper D

110 kW (150 PS)
Дизел
Автоматски
2-тркала

Ваш избор

MINI COOPER COUNTRYMAN

Cooper All4

100 kW (136 PS)
Бензин
Рачен
4-тркала

Ваш избор

MINI COOPER COUNTRYMAN

Cooper All4

100 kW (136 PS)
Бензин
Автоматски
4-тркала

Ваш избор

MINI COOPER COUNTRYMAN

Cooper D All4

110 kW (150 PS)
Дизел
Рачен
4-тркала

Ваш избор

MINI COOPER COUNTRYMAN

Cooper D All4

110 kW (150 PS)
Дизел
Автоматски
4-тркала

Ваш избор

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Cooper S

141 kW (192 PS)
Бензин
Рачен
2-тркала

Ваш избор

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Cooper S

141 kW (192 PS)
Бензин
Автоматски
2-тркала

Ваш избор

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Cooper S

141 kW (192 PS)
Бензин
Спортски автоматски
2-тркала

Ваш избор

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Cooper SD

140 kW (190 PS)
Дизел
Автоматски
2-тркала

Ваш избор

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Cooper SD

140 kW (190 PS)
Дизел
Спортски автоматски
2-тркала

Ваш избор

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Cooper S All4

141 kW (192 PS)
Бензин
Автоматски
4-тркала

Ваш избор

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Cooper S All4

141 kW (192 PS)
Бензин
Спортски автоматски
4-тркала

Ваш избор

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Cooper SD All4

140 kW (190 PS)
Дизел
Автоматски
4-тркала

Ваш избор

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Cooper SD All4

140 kW (190 PS)
Дизел
Спортски автоматски
4-тркала

Ваш избор

MINI COOPER S COUNTRYMAN

Cooper S E ALL4

224 PS (165 kW) Combined System Power
224 PS (165 kW) Combustion Engine Power
65 kW Electric power peak
Хибрид
Автоматски
4-тркала
MINI John Cooper Works – logo

Ваш избор

MINI JCW COUNTRYMAN

John Cooper Works Countryman

225 kW (306 PS)
Бензин
Спортски автоматски
4-тркала

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
g/km l/100 km disclaimer
Cooper disclaimer
0
0
Cooper All4 disclaimer
0
0
Cooper D disclaimer
0
0
Cooper D All4 disclaimer
0
0
Cooper S disclaimer
0
0

Select your MINI

Бензин

136 PS (100 kW) / 3 Cylinders

Cooper

Рачен

2-тркала

Одберете

Cooper

Автоматски

2-тркала

Одберете

Cooper All4

Рачен

4-тркала

Одберете

Cooper All4

Автоматски

4-тркала

Одберете

Дизел

150 PS (110 kW) / 4 Cylinders

Cooper D

Рачен

2-тркала

Одберете

Cooper D

Автоматски

2-тркала

Одберете

Cooper D All4

Рачен

4-тркала

Одберете

Cooper D All4

Автоматски

4-тркала

Одберете

Бензин

192 PS (141 kW) / 4 Cylinders

Cooper S

Рачен

2-тркала

Одберете

Cooper S

Автоматски

2-тркала

Одберете

Cooper S

Спортски автоматски

2-тркала

Одберете

Cooper S All4

Автоматски

4-тркала

Одберете

Cooper S All4

Спортски автоматски

4-тркала

Одберете

Дизел

190 PS (140 kW) / 4 Cylinders

Cooper SD

Автоматски

2-тркала

Одберете

Cooper SD

Спортски автоматски

2-тркала

Одберете

Cooper SD All4

Автоматски

4-тркала

Одберете

Cooper SD All4

Спортски автоматски

4-тркала

Одберете

Хибрид

224 PS (165 kW) / 3 Cylinders

Cooper S E ALL4

Автоматски

4-тркала

Одберете

Бензин

306 PS (225 kW) / 4 Cylinders

John Cooper Works Countryman

Спортски автоматски

4-тркала

Одберете

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
g/km l/100 km disclaimer
Cooper disclaimer
0
0
Cooper All4 disclaimer
0
0
Cooper D disclaimer
0
0
Cooper D All4 disclaimer
0
0
Cooper S disclaimer
0
0
Тест возење
Тест возење Тест возење

ДОЈДЕТЕ УШТЕ ДЕНЕС НА ТЕСТ ВОЗЕЊЕ

Локација на дистрибутерот

ПРОНАЈДЕТЕ ГО ВАШИОТ ДИСТРИБУТЕР.

DEALER PIN DEALER PIN
3-DOOR HATCH
5-DOOR HATCH
Convertible
Clubman
Countryman
Countryman