3-DOOR HATCH
5-DOOR HATCH
Convertible
Clubman
MINI Countryman side view
Countryman
MINI Countryman SE side view
COUNTRYMAN SE

MINI COUNTRYMAN НИВОА НА ВНАТРЕШНОСТ.

ПРОМИСЛЕНО. ОСТВАРЕНО. 

Ние внимателно направивме неколку различни нивоа на внатрешност. Овие се специјални, посветени на опремата и дополнителните карактеристики што можете да ги користите за да го прилагодите Вашето MINI - правејќи ја секоја дестинација прекрасна.

MINI Countryman F60 – Trim Level – Salt

SALT.

Разбудете ја уметноста на зачинувањето. Претворете го Вашиот нов MINI Countryman во нешто посебно со додавање на  MINI Salt внатрешноста.

Вклучува: велурски патосници + пакет за дополнителен простор + автоматски клима уред + светлосен пакет.

New MINI Countryman – Trim Level – Pepper

PEPPER.

Pepper внатрешноста Ви нуди неколку возбудливи à la carte додатоци коиго прават Вашиот нов MINI Countryman уште повкусен.

Покрај целата содржина на Salt внатрешноста, Pepper внатрешноста Ви нуди неколку паметни додатоци, вклучувајќи ги:

Comfort access систем +  потпирач за рака напред + MINI Excitement пакет + 17'' Imprint Spoke наплатоци

MINI F60 – Trim Level – Chili

CHILLI.

Ако Salt и Pepper не се доволни, Chilli внатрешноста ќе го зачини Вашето MINI со неверојатни додатоци. Веднаш направете го попривлечно со поголемите алуминиумски наплатоци и комбинацијата штоф/кожа во Carbon Black изведба во внатрешноста. Chilli пакетот вклучува: Дополнителен пакет простор + MINI Excitement пакет + Светлосен пакет + комбинација штоф/кожа во Carbon Black изведба (достапно само за John Cooper Works ALL4) + 17'' наплатоци Channel Spoke во Black изведба ( за сите One и Cooper варијанти) + 18'' наплатоци во Pin Spoke изведба (сите Cooper S варијанти) + Comfort access систем + Велурски патосници + преден наслон за рака + спортски седишта за возач и совозач (за сите One и Cooper варијантите + Cooper SE) + MINI режими за возење + автоматски клима уред + темпомат со функција на запирање.

New MINI Countryman – Trim Level – John Cooper Works

JOHN COOPER WORKS ВНАТРЕШНОСТ.

Еве како навистина можете да ги зачините нештата со некоја неверојатна огнена моќ и да го најавите своето присуство каде и да одите.

Ги добивате сите кул, удобни карактеристики што се наоѓаат во Chili внатрешноста. Покрај тоа, ви дава врвен спортски стил - како што се: John Cooper Works аеродинамичен  пакет со заден спојлер + John Cooper Works спортски кожен управувач + John Cooper Works 18" алуминиумски наплатоци Grip Spoke изведба + Педали за нозе од не'рѓосувачки челик + кровна облога Антрацит + спортска суспензија (опционално) + Park Distance Control + John Cooper Works стилски детали и потенцирања + голем избор на штоф/кожа/еко-кожа/dinamica комбинации за внатрешноста + Performance Control (за сите One и Cooper модели) + MINI режими на возење + JCW Piano Black внатрешни површини.

MINI F60 – Trim Level – MINI Yours

MINI YOURS ВНАТРЕШНОСТ.

 Добијте навистина персонализиран карактер со MINI Yours внатрешноста  и претворете го Вашето MINI во специјално персонализирано издание. MINI Yours додава корисни функции како што се:
MINI Yours патосници + MINI Yours спортски кожен управувач, кој изгледа толку добро. Исто така, содржи неколку уникатно стилски дополнувања, како што се 19”British Spoke 2-Tone алуминиумски наплатоци, MINI Excitement пакет + смарт  MINI Yours Interior Style Piano Black или MINI Yours Interior Style Shaded Silver опции на внатрешност.

MINI Countryman drives up a mountain road with All4 All-Wheel Drive.

ИЗБЕРЕТЕ ГИ ВАШИТЕ СЛЕДНИ ЧЕКОРИ