Looks like the MINI you've been you-ifying hasn't been saved. If you'd like to come back and keep tinkering, save it and give it a sweet name so you can pick up where you left off

 

Your unique MINI, Your unique MINI,

Your MINI - exterior Your MINI - interior

REQUEST AN OFFER.

BOOK A TEST DRIVE.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

3-DOOR HATCH
5-DOOR HATCH
Convertible
Clubman
MINI Countryman side view
Countryman
MINI Countryman SE side view
COUNTRYMAN SE

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
THE NEW MINI COUNTRYMAN SE – side view THE NEW MINI COUNTRYMAN SE – side view

НОВИОТ MINI COOPER SE COUNTRYMAN ALL4.

MINI Electric

СПЕЦИФИКАЦИЈА ЗА НОВИОТ MINI COOPER SE COUNTRYMAN ALL4.

ЕЛЕКТРИЧЕН ОПСЕГ.
57 - 55 km (i)
ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО.
2.1 - 1.7 l/100 km (i)
ПОТРОШУВАЧКА НА СТРУЈА.
13.9 - 13.5 kWh/100km (i)
ЕМИСИЈА.
48 - 39 g/km (i)
МОЌНОСТ.
224 HP (165 kW)
(I) WLTP Вредностите на потрошувачката на гориво, емисијата на CO2, потрошувачката на енергија и прикажаните граници се утврдени според Европската регулатива (ЕЗ) 715/2007 во верзијата што се применува во моментот на одобрување на типот. Бројките се однесуваат на тест циклусот на WLTP според директивата (EC) 1151/2017 и може да варираат во зависност од одбраната дополнителна опрема. Прикажаниот опсег прикажува различни конфигурации на избраниот модел и не се дел од понудите, туку тие се единствено со цел да се споредат различни видови на возила.
MINI Electric logo – Elogo – line MINI Electric logo – Elogo – line

MINI PLUG-IN ХИБРИД.
ИМАЈТЕ МОЌНО ПАТУВАЊЕ.

Прегрнете го невообичаеното. Новиот MINI Cooper SE Countryman ALL4 ја користи моќта на електрична енергија за да создаде возбудливо, но сепак самоодржливо возачко искуство. Со својот внимателен дизајн и прецизен инженеринг, предизвикува сè што мислевте дека знаете за хибридното возење. Освојувајќи ја совршената рамнотежа помеѓу моќта и ефикасноста, ги искористувате најдобрите придобивки на двата погони.

НУЛА ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ.

MINI COUNTRYMAN ЕЛЕКТРИЧЕН ОПСЕГ ДО 57 КМ.

Новата батерија на MINI Cooper SE Countryman ALL4 има зголемен капацитет од 10,0 kWh - што ќе Ви овозможи до 57 км само со електричен режим. Тоа значи дека можете да ги намалите вашите дневни трошоци. Не само тоа,  данокот за вашиот автомобил ќе биде значително помал и нема да мора да плаќате надоместок во градовите во кои се наплатува. И,  совршениот опсег за во градот и низ земјата ви дава целосно електрична опција - да уживате во мобилността без емисија на гасови.

MINI Ccountryman hybrid– battery charging – how to charge
MINI Cooper SE Countryman ALL4 – home charging – battery

ПОЛНЕТЕ ГО ДОМА- ВАШИОТ MINI ХИБРИД.

Можете да го наполните вашиот MINI Cooper SE Countryman ALL4 лесно и удобно од стандарден домашен приклучок со напон од 230 волти (SchuKo). Тоа е најевтиниот начин за полнење на вашиот MINI - и ќе биде целосно наполнет за околу 5 часа. Не е потребна комплексна инсталација или единица. Вашиот MINI е опремен со единечна фаза (ниво 1) за едноставно полнење дома.

ПОЛНЕТЕ ГО ВО ГРАДОТ - ВАШИОТ MINI ХИБРИД.

Без разлика дали одите на викенд или на гости во друг град, можете да се опуштите. Имате голем погон напред. При било какви размислувања за опсегот, јавните станици за полнење со рапидно растат. Покрај тоа, со вкупен опсег до 500 км, нема ограничување до каде може да ве однесе MINI Cooper SE Countryman ALL4. Контактирајте не за дополнителни информации.

MINI Hybrid – battery charging – public networks
MINI Cooper SE Countryman ALL4 – plug-in hybrid driving – petrol and electric

ПРЕПУШТЕТЕ СЕ.

MINI COOPER SE COUNTRYMAN ALL4 - ПОГОН НА СИТЕ ТРКАЛА. ЗА СЕКАДЕ.

Штом ќе ви заврши шопингот за време на викендот, зошто да не се упатат кон ридовите или крајбрежјето - учтивост на моќниот хибриден мотор со приклучок. Со својот електричен погон на сите тркала All4,  како дома на градските улици, така и на планинските патишта. И со вкупен опсег до 500 км, нема ограничување каде може да ве однесе.

MINI Cooper SE Countryman ALL4 – silver – front  view MINI Cooper SE Countryman ALL4 – silver – front  view

ЗА СЕКОГО И ЗА СЕКАДЕ.

MINI COOPER SE COUNTRYMAN ALL4. МНОГУ ПОВЕЌЕ ПРОСТОР.

Нема потреба од компромис. Можете да земете сè што ви треба заедно со Вас. Новиот MINI Countryman е целосно авантуристички опремен со доверба за кое било место. Ви дава доволно простор за пет лица, багаж и сите спомени што ќе ги одберете додека одите. Едноставно е совршен за активен животен стил со пријателите и семејството.

ИЗНЕНАДУВАЧКИ БАГАЖЕН ПРОСТОР.

СО ГОЛЕМИНА ДО 1,275 Л.

Што ќе спакувате за викендот? Најмоќниот и  згоден MINI секогаш ќе привлече добра публика. Добро е што е доволно големо да се вклопи во - со повеќе од доволно простор во пределот на нозете, простор за главата и лактот како и за патниците од задниот дел.

MINI Cooper Countryman – interior – boot
MINI F60 Hybrid – interior – seats

ФЛЕКСИБИЛНОСТ.

ВАРИЈАБИЛНИ СЕДИШТА.

Огромниот простор  ви дава доволно простор за вашите планови. И кога задните седишта се склопуваат во конфигурација 40/20/40, новиот MINI Countryman може да собере товар што е долг, висок, широк или гломазен.

КАДЕ ШТО СИЛАТА СЕ СРЕТНУВА СО СТИЛОТ.

MINI COUNTRYMAN PLUG-IN ХИБРИД НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН.

Со мешање на карактеристичен,  убав изглед и мускулни пропорции, со авантуристички дух, создадовме сеопфатност чие природно живеалиште е и современата градски метеж и селскиот пат. Тој е достапен во 9 различни бои и компензиран со суптилни електрични акценти. Зошто да не конфигурирате сега по ваш избор: Бои, тркала, и други опции за надворешност,  како што се контрастниот покрив, лентите за капак на мотор или капачињата на ретровизорите.

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
Сврти за промена на боја

MINI COUNTRYMAN PLUG-IN HYBRID INTERIOR DESIGN.

ИНСПИРАЦИЈА ОДВНАТРЕ.

Новиот MINI Countryman е преполн со паметни детали што го прават Вашето возење позабавно од кога било. Кога гледате MINI, одите по избор. Влезете внатре, погледнете наоколу - и  чувствувајте се инспирирано.

MINI Cooper Hybrid – cockpit and steering wheel – brown leather MINI Cooper Hybrid – cockpit and steering wheel – brown leather

ТОЛКУ МНОГУ ЗА ИСТРАЖУВАЊЕ.

MINI COUNTRYMAN PLUG-IN ХИБРИД. КАРАКТЕРИСТИКИ. ПАКЕТИ. ДОДАТОЦИ.

MINI Cooper Hybrid – maroon – front side view

СТАНДАРДНА И ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА.

Истражете ја низата стандардни и опционални можности за опрема дизајнирани да ви помогнат да го направите Вашето MINI вистинско олицетворение на вас - и вашето возење да биде позабавно од кога било порано.

MINI hybrid – trim levels – packages

TRIM НИВО НА ОПРЕМЕНОСТ.

Составивме неколку возбудливи нивоа на опременост кои можете да ги користите за да го прилагодите Вашето MINI. Овие се специјална, посветена опрема и конфигурации на карактеристики што значително ќе го подобрат вашето патување - и вредноста на Вашето MINI.

mini countryman hybrid – MINI Yours – trim

MINI YOURS.

MINI Yours ви овозможува да го подобрите вашиот MINI со врвни, квалитетни карактеристики и софистицирани решенија. Од луксузната опција за тапацир и управувачот на тркалото до лесните алуминиумски наплатоци ги испорачува сите оние богати, сложени детали што го комплетираат уметничкото чувство и го прават вашиот MINI уникатно стилски - внатре и надвор.

mini countryman phev – original parts – accessories

MINI ОРИГИНАЛНИ ДЕЛОВИ И ДОДАТОЦИ.

Истражете го широкиот спектар на оригинални делови и додатоци кои се достапни за да го персонализирате вашиот MINI уште повеќе - од висококвалитетни алуминиумски наплатоци, уникатни детали за надворешноста до нашата палета на решетки и ленти.

КОН КОНФИГУРАТОРОТ.

 
MINI Cooper SE All 4 – white silver – front and side view

Cooper SE All 4

2,4 l/100 km disclaimer
54
g/km disclaimer
48 km Electric range
15,2 kWh/100km

Достапни мотори и опции

МОЌНОСТ
220 к.с. (162 kW)
тип на гориво
Хибрид
пренос
Автоматски
погон
4-тркала

Основни карактеристики

MINI Cooper S Countryman – roof

Ленти за капакот на моторот достапни во 3 различни бои.

MINI Cooper S Countryman – mirror cap

Боја на покрив достапна во 3 различни бои.

MINI Cooper S Countryman – bonnet stripes

Капаци за ретровизори достапни во 3 изведби.

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.

Cooper SE All 4

Одберете го типот на гориво:

Хибрид

220 к.с.

162 kW

  • Автоматски
Одберете

Cooper SE All 4

Одберете пренос:

Автоматски

Одберете

Cooper SE All 4

Одберете погон:

4-тркала

Одберете

Ваш избор

MINI Cooper SE All4 Countryman – white silver – front and side view

Cooper SE ALL4

220 к.с. (162 kW) Combined System Power
220 к.с. (162 kW) Combustion Engine Power
70 kW Electric power peak
Хибрид
Автоматски
4-тркала
48 km Electric range
15,2 Electric power usage
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
2,4 l/100 km (комбинирано)
54 g/km CO2 (комбинирано)

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
g/km l/100 km disclaimer

Select your MINI

Хибрид

220 к.с. (162 kW) / 3 Cylinders

Cooper SE ALL4

Автоматски, Automatic transmission

4-тркала

Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
2,4 l/100 km (комбинирано)
54 g/km CO2 (комбинирано)
Одберете

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
g/km l/100 km disclaimer
New MINI Countryman – green and black – side view New MINI Countryman – green and black – side view

НОВИОТ MINI COUNTRYMAN.

Новиот MINI Countryman е овде и е помодерен и посилен од кога било досега. Опремено со робусен нов дизајн и погон на сите четири тркала, тој е целосно подготвен за било каква авантура. Без разлика дали планирате патувања на крајбрежјето или низ урбана џунгла на градот, новиот MINI Countryman ви нуди искуство со возење, коеод секогаш сте го посакувале. Уживајте во новооткриената слобода и флексибилност да возите насекаде.

MINI Electric logo – Elogo – line
3-DOOR HATCH
5-DOOR HATCH
Convertible
Clubman
MINI Countryman side view
Countryman
MINI Countryman SE side view
COUNTRYMAN SE

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
g/km l/100 km disclaimer