STAY OPEN.

MINI Convertible е повторно тука жеден за повеќе возбуда. Со поелегантен дизајн, go-kart управување и паметна технологија, спремен за авантура на отворено на повисоко ниво.

ДИЗАЈН ВО ДЕТАЛИ.

Погледнете го MINI Convertible подетално. Допирањето е дозволено...

dam Image

ОСТАВЕТЕ ГИ ОТВОРЕНИ ВАШИТЕ ОПЦИИ.

Кога надвор е убаво времето, зошто да чекате за сето тоа да го доживеете? Брз и тивок, новиот електричен механизам за хауба значи дека можете да добиете целосна глетка за само 20 секунди - дури и кога возите. Тоа исто е и целосно мек покрив кој ги остава отворени опциите, особено сега кога можете да изберете MINI Yours Union Jack дизајн. 3-во-1 покрив што се отвора, кој може да се отвори, затвори или да се користи како отвор од околу 40 цм за да ви влезе воздух.

dam Image

ВНАТРЕШНОСТ ПО МЕРКА.

Обликуван до совршенство. Можете да ја направите внатрешноста по ваша желба на многи начини кои до сега не биле замисливи. Има внатрешни површини како што се MINI Ваш Dark Cottonwood или MINI Ваш Fibre Alloy од кои можете да одберете, а можете да ја смените и инструмент таблата и структурните елементи со одбирање на посакуваната верзија на палетата бои и хромираната линија на внатрешноста.

dam Image

ДИЗАЈНОТ Е НА ПРВО МЕСТО.

Тоа е покрив како ниеден друг. Го претставуваме првиот дизајн на мек покрив во индустријата: MINI Yours Union Jack. Иконското британско знаме проткаено во материјалот е дадено како опција во MINI Convertible. Привлекува погледи, без оглед дали оди нагоре или надолу.

MINI Convertible достапни бои

БОИ НА КАРОСЕРИЈА.

Изберете од широката палета на MINI специфични бои. Покрај стандардната боја Moonwalk сива, ви нудиме и дванаест други опции: Pepper бела, Volcanic портокалова, Blazing црвена, Midnight црна, British Racing зелена, Deep Blue сина, Thunder Grey сива, Melting Silver сребрена, White Silver, Electric Blue сина, Carribean Aqua сина и Chili Red црвена, како и многу длабока со висока пигментација специјална боја MINI Yours Lapisluxury Blue сина.

John Cooper Works

MINI JOHN COOPER WORKS CONVERTIBLE

MINI JOHN COOPER WORKS CONVERTIBLE.

Почувствувајте го ветерот во косата и адреналинот во вашите вени. MINI John Cooper Works Convertible нуди еден елегантен, спортски дизајн и импресивни перформанси. Тој претставува врвна моќ направена за оние со слободен дух. И совршен е за патувања покрај крајбрежја или на автопати кога немате никаква дестинација на ум. Такво е чувството на вистинска слобода.