КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

3-DOOR HATCH
5-DOOR HATCH
Convertible
Clubman
MINI Countryman side view
Countryman
MINI Countryman SE side view
COUNTRYMAN SE

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
THE NEW MINI COUNTRYMAN – green and black – side view THE NEW MINI COUNTRYMAN – green and black – side view

НОВИОТ MINI COUNTRYMAN.

ИНСПИРИРА.

ДОСТАПНИ MINI COUNTRYMAN МОДЕЛИ.

ONE* 102 - 116 PS
75 - 85 kW
БЕНЗИН, ДИЗЕЛ
Потрошувачка и Емисија (i)
COOPER 136 - 224 PS
100 - 165 Kw
БЕНЗИН, ДИЗЕЛ, ХИБРИД
Потрошувачка и Емисија (i)
COOPER S 190 - 192 PS
140 - 141 Kw
БЕНЗИН, ДИЗЕЛ
Потрошувачка и Емисија (i)
JOHN COOPER WORKS** 306 PS
225 Kw
БЕНЗИН
Потрошувачка и Емисија (i)
PLUG-IN ХИБРИД 224 PS
165 Kw
СТРУЈА, БЕНЗИН
Потрошувачка и Емисија (i)

(I) WLTP Вредностите на потрошувачката на гориво, емисијата на CO2, потрошувачката на енергија и прикажаните граници се утврдени според Европската регулатива (ЕЗ) 715/2007 во верзијата што се применува во моментот на одобрување на типот. Бројките се однесуваат на тест циклусот на WLTP според директивата (EC) 1151/2017 и може да варираат во зависност од одбраната дополнителна опрема. Прикажаниот опсег прикажува различни конфигурации на избраниот модел и не се дел од понудите, туку тие се единствено со цел да се споредат различни видови на возила.

*MINI One Countryman ќе биде достапен од Ноември, 2020 година. За повеќе информации, Ве молиме контактирајте не.

**MINI John Cooper Works Countryman ќе биде достапен од Ноември, 2020 година. За повеќе информации, Ве молиме контактирајте не.

НАПРАВЕТЕ ПРОСТОР ЗА ПОВЕЌЕ АВАНТУРИ.

Сестраниот MINI Countryman со 5 седишта, е поудобен од кога и да е порано и е дизајниран да управува со сè што вашето патување може да ви приреди. Од возење низ град или крстарење низ планините, неговите моќни мотори и изборниот систем ALL4-погон на сите тркала го прави сето тоа без напор. Искусете го животот во потполност, во најголемото,  најзабавно MINI подготвено за авантури. Вашето идно  MINI Countryman веќе е во согласност со EU6d, денешните најстроги регулативи поврзани со емисиите на CO2, што влегуваат во сила за сите нови регистрации на возила низ цела Европа од 1 јануари 2021 година. Рутите веќе се отвораат во вашиот ум. Каде ќе ве однесе вашата инспирација денес?

НЕ ОДЕТЕ БИЛО КАДЕ. ОДЕТЕ НАСЕКАДЕ.

ПЛАНИРАЈТЕ НА ГОЛЕМО.

Нема потреба од компромис. Можете да земете сè што ви треба заедно со Вас. Новиот MINI Countryman е целосно авантуристички опремен со доверба за кое било место. Ви дава доволно простор за пет лица, багаж и сите спомени што ќе ги одберете додека одите. Едноставно е совршен за активен животен стил со пријателите и семејството.

ИЗНЕНАДУВАЧКИ БАГАЖЕН ПРОСТОР.

СО ГОЛЕМИНА ДО 1,390 Л.

Што ќе спакувате за викендот? Најмоќниот и  згоден MINI секогаш ќе привлече добра публика. Добро е што е доволно големо да се вклопи во - со повеќе од доволно простор во пределот на нозете, простор за главата и лактот како и за патниците од задниот дел.

MINI SUV – boot – interior space
MINI SUV - seats - variable seats

ФЛЕКСИБИЛНОСТ.

ВАРИЈАБИЛНИ СЕДИШТА.

Огромниот простор ви дава доволно простор за вашите планови. И кога задните седишта се склопуваат во конфигурација 40/20/40, новиот MINI Countryman може да собере товар што е долг, висок, широк или гломазен.

СПРЕМЕН И ЗА OFF-ROAD.

ALL4 - ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА.

Поголем, погласен и создаден за авантури. Новиот систем за погон на сите четири тркала MINI Countryman ја дистрибуира моќта динамично помеѓу предната и задната оска. Ова значи дека патот може да биде каде и да сакате и да останете под контрола без оглед на условите. Тоа е крајната цел. Подготвени сте за вртење?

NEW MINI Countryman – ALL4 ALL wheel drive – dust track NEW MINI Countryman – ALL4 ALL wheel drive – dust track NEW MINI Countryman – ALL4 ALL wheel drive – dust track

КАДЕ ШТО СИЛАТА СЕ СРЕТНУВА СО СТИЛОТ.

MINI COUNTRYMAN ЕКСТЕРИЕРЕН ДИЗАЈН.

Со мешање на карактеристичен, мускулест изглед  со авантуристички дух, создадовме комплетност чие природно живеалиште е и современата градска улица и селскиот пат. Достапен е во 9 различни бои и се надоместува со низа 4 атрактивни спротивставени акценти на покривот.Зошто да не го дизајнирате по свој вкус сега?

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
Сврти за промена на боја

MINI COUNTRYMAN ДИЗАЈН НА ЕНТЕРИЕР.

ИНСПИРАЦИЈА ОДВНАТРЕ.

Новиот MINI Countryman е преполн со паметни детали што го прават Вашето возење позабавно од кога било. Кога гледате MINI, одите по избор. Влезете внатре, погледнете наоколу - и  чувствувајте се инспирирано.

MINI Countryman – 360 interior view – cockpit and steering wheel upholstery MINI Countryman – 360 interior view – cockpit and steering wheel upholstery

ТОЛКУ МНОГУ ЗА ИСТРАЖУВАЊЕ.

НОВИОТ MINI COUNTRYMAN
КАРАКТЕРИСТИКИ. ПАКЕТИ. ДОДАТОЦИ.

MINI Countryman – maroon – front side view

СТАНДАРДНА И ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА.

Истражете ја низата стандардни и дополнителни можности за опрема дизајнирани да ви помогнат да го направите Вашето MINI вистинско продолжение од вас - и вашето воење да биде позабавно од кога било порано.

MINI Countryman – trim levels – packages

TRIM ПАКЕТ НА ОПРЕМЕНОСТ.

Составивме неколку возбудливи нивоа на трим кои можете да ги користите за да го прилагодите вашиот MINI. Овие се специјална опрема и конфигурации на карактеристики што значително ќе го подобрат вашето патување - и вредноста на Вашето MINI.

MINI Countryman – MINI Yours – trim

MINI YOURS.

MINI Yours ви овозможува да го подобрите вашиот MINI со врвни квалитетни карактеристики и софистицирани решенија. Од луксузната опција за тапацир и управувач, до лесни алуминиумски наплатоци, ги испорачува сите оние богати, сложени детали кои го комплетираат уметничкото чувство и го прават вашиот MINI уникатно стилски - внатре и надвор.

MINI Countryman – original parts – accessories

MINI ОРИГИНАЛНИ ДЕЛОВИ И ДОДАТОЦИ.

Истражете го широкиот спектар на оригинални делови и додатоци на располагање за да го персонализирате Вашето MINI уште повеќе - од висококвалитетни алуминиумски наплатоци, до уникатни детали за надворешноста и нашата палета на уникатни решенија и ленти.

MINI Countryman – configurator – range

MINI COUNTRYMAN КОНФИГУРАТОР.

Можеби имате специфичен MINI Countryman, но ако сè уште истражувате кој најдобро би ви одговарал, нашиот филтер за модели е тука за да Ви помогне. Конфигурирајте со опциите подолу и ние ќе ви ги претставиме со возила што одговараат на вашите критериуми.

 

Достапни мотори и опции

МОЌНОСТ
136 к.с. (100 kW)
тип на гориво
Бензин
пренос
Автоматски
погон
4-тркала

Основни карактеристики

MINI Cooper Countryman – roof

Достапни се 3 различни бои на ленти

MINI Cooper Countryman – mirror cap

Достапни се 3 различни бои на покрив

MINI Cooper Countryman – bonnet stripes

Достапни се 3 различни бои на капаци

 
MINI Cooper S Countryman – blue – front and side view

Cooper S ALL4

Достапни мотори и опции

МОЌНОСТ
190 к.с. (140 kW) - 178 к.с. (131 kW)
тип на гориво
Дизел, Бензин
пренос
Автоматски , Спортски автоматски
погон
4-тркала

Основни карактеристики

MINI Cooper S Countryman – roof

Достапни се 3 различни бои на ленти

MINI Cooper S Countryman – mirror cap

Достапни се 3 различни бои на покрив

MINI Cooper S Countryman – bonnet stripes

Достапни се 3 различни бои на капаци

 
MINI Cooper SE All 4 – white silver – front and side view

Cooper SE All 4

2,4 l/100 km disclaimer
54
g/km disclaimer
48 km Electric range
15,2 kWh/100km

Достапни мотори и опции

МОЌНОСТ
220 к.с. (162 kW)
тип на гориво
Хибрид
пренос
Автоматски
погон
4-тркала

Основни карактеристики

MINI Cooper S Countryman – roof

Достапни се 3 различни бои на ленти

MINI Cooper S Countryman – mirror cap

Достапни се 3 различни бои на покрив

MINI Cooper S Countryman – bonnet stripes

Достапни се 3 различни бои на капаци

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.

Cooper All4

Одберете го типот на гориво:

Бензин

136 к.с.

100 kW

  • Автоматски
Одберете

Cooper S ALL4

Одберете го типот на гориво:

Бензин

178 к.с.

131 kW

  • Спортски автоматски
  • Автоматски
Одберете

Дизел

190 к.с.

140 kW

  • Спортски автоматски
  • Автоматски
Одберете

Cooper SE All 4

Одберете го типот на гориво:

Хибрид

220 к.с.

162 kW

  • Автоматски
Одберете

Cooper All4

Одберете пренос:

Автоматски

Одберете

Cooper S ALL4

Одберете пренос:

Спортски автоматски

Одберете

Автоматски

Одберете

Спортски автоматски

Одберете

Автоматски

Одберете

Cooper SE All 4

Одберете пренос:

Автоматски

Одберете

Cooper All4

Одберете погон:

4-тркала

Одберете

Cooper S ALL4

Одберете погон:

4-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

4-тркала

Одберете

Cooper SE All 4

Одберете погон:

4-тркала

Одберете

Ваш избор

MINI Cooper Countryman – sage green – front and side view

Cooper All4

100 kW (136 к.с.)
Бензин
Автоматски
4-тркала
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
6,9 l/100 km (комбинирано)
157 g/km CO2 (комбинирано)

Ваш избор

MINI Cooper S Countryman – blue – front and side view

Cooper S All4

131 kW (178 к.с.)
Бензин
Спортски автоматски
4-тркала
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
7,2 l/100 km (комбинирано)
165 g/km CO2 (комбинирано)

Ваш избор

MINI Cooper S Countryman – blue – front and side view

Cooper S All4

131 kW (178 к.с.)
Бензин
Автоматски
4-тркала
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
7,2 l/100 km (комбинирано)
165 g/km CO2 (комбинирано)

Ваш избор

MINI Cooper S Countryman – blue – front and side view

Cooper SD All4

140 kW (190 к.с.)
Дизел
Спортски автоматски
4-тркала
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
5,1 l/100 km (комбинирано)
135 g/km CO2 (комбинирано)

Ваш избор

MINI Cooper S Countryman – blue – front and side view

Cooper SD All4

140 kW (190 к.с.)
Дизел
Автоматски
4-тркала
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
5,1 l/100 km (комбинирано)
135 g/km CO2 (комбинирано)

Ваш избор

MINI Cooper SE All4 Countryman – white silver – front and side view

Cooper SE ALL4

220 к.с. (162 kW) Combined System Power
220 к.с. (162 kW) Combustion Engine Power
70 kW Electric power peak
Хибрид
Автоматски
4-тркала
48 km Electric range
15,2 Electric power usage
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
2,4 l/100 km (комбинирано)
54 g/km CO2 (комбинирано)

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
g/km l/100 km disclaimer

Select your MINI

Бензин

136 к.с. (100 kW) / 3 Cylinders

Cooper All4

Автоматски, Automatic transmission

4-тркала

Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
6,9 l/100 km (комбинирано)
157 g/km CO2 (комбинирано)
Одберете

Бензин

178 к.с. (131 kW) / 4 Cylinders

Cooper S All4

Спортски автоматски, Sports automatic transmission steptronic

4-тркала

Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
7,2 l/100 km (комбинирано)
165 g/km CO2 (комбинирано)
Одберете

Cooper S All4

Автоматски, Automatic transmission

4-тркала

Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
7,2 l/100 km (комбинирано)
165 g/km CO2 (комбинирано)
Одберете

Дизел

190 к.с. (140 kW) / 4 Cylinders

Cooper SD All4

Спортски автоматски, Sports automatic transmission steptronic

4-тркала

Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
5,1 l/100 km (комбинирано)
135 g/km CO2 (комбинирано)
Одберете

Cooper SD All4

Автоматски, Automatic transmission

4-тркала

Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
5,1 l/100 km (комбинирано)
135 g/km CO2 (комбинирано)
Одберете

Хибрид

220 к.с. (162 kW) / 3 Cylinders

Cooper SE ALL4

Автоматски, Automatic transmission

4-тркала

Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
2,4 l/100 km (комбинирано)
54 g/km CO2 (комбинирано)
Одберете

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
g/km l/100 km disclaimer
3-DOOR HATCH
5-DOOR HATCH
Convertible
Clubman
MINI Countryman side view
Countryman
MINI Countryman SE side view
COUNTRYMAN SE

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
g/km l/100 km disclaimer