Looks like the MINI you've been you-ifying hasn't been saved. If you'd like to come back and keep tinkering, save it and give it a sweet name so you can pick up where you left off

 

Your unique MINI, Your unique MINI,

Your MINI - exterior Your MINI - interior

REQUEST AN OFFER.

BOOK A TEST DRIVE.

3-DOOR HATCH
5-DOOR HATCH
Convertible
Clubman
MINI Countryman side view
Countryman
MINI Countryman SE side view
COUNTRYMAN SE
jcw _ logo jcw _ logo

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
MINI John Cooper Works Clubman – MINI John Cooper Works Countryman MINI John Cooper Works Clubman – MINI John Cooper Works Countryman

JOHN COOPER WORKS.

MINI ВОЗБУДАТА. МАКСИМИЗИРАНА.***

СТАВЕТЕ СЕ НА ТЕСТ СО 306 КС.

Со својот мускулест став, карактеристичен низок раст и 306 КС чиста моќ, нашите MINI John Cooper Works модели се спремни да ви го забрзаат пулсот на срцето. Овие непослушни автомобили со високи перформанси се реинкарнација на победничките легендарни трки на John Cooper и ја отелотворуваат суштината на моторниот спорт. Сега тоа наследство живее и понатаму. Сега со уште повеќе атлетичност и најмоќниот мотор досега ставен во MINI, ова е привлечна страст во возењето во нејзината најмоќна форма. Кога ја имате оваа моќ и прецизност на располагање, веднаш сфаќате дека да останете мирни во JCW е најтешкиот тест од сите.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО НАЈТЕШКИОТ ТЕСТ ОД СИТЕ.** ***

Кога светлото на семафорот ќе се смени, спремни сте од ланец да ја ослободите целата сила која ви е на располагање - и тркачот што се крие во вас. Смисливме низа на тешки предизвици со кои би сакале да ви ги покажеме перформансите кои предизвикуваат стравопочит кон новите модели на MINI John Cooper Works.
MINI JCW Convertible – MINI JCW  3-door Hatch – MINI JCW Countryman – MINI JCW Clubman MINI JCW Convertible – MINI JCW  3-door Hatch – MINI JCW Countryman – MINI JCW Clubman

ЗАПОЗНАЈТЕ ГИ МОДЕЛИТЕ.

Зачувувајќи ја суштината на мотоспортот, нашите модели на MINI John Cooper Works се одликуваат со карактеристична мускулна софистицираност што прави глави да се вртат и вилиците да паѓаат. Тие се реинкарнација на победничките легенди на John Cooper. Овие неспоредливи, самостални модели полни се со извонредни елементи - направени да ве воодушеват.
Оптимални Перформанси
MINI John Cooper Works Clubman – MINI John Cooper Works Countryman MINI John Cooper Works Clubman – MINI John Cooper Works Countryman

НАПОЛНЕТЕ СЕ СО ПУЛСИРАЧКИ 306 КС.

Пакет полн со возбудливи елементи, сите модели на John Cooper Works ја отелотворуваат суштината на тркачкиот спорт. Директно и силно, моќта ги префрла секој импулс во акција. Како што се приближува секоја кривина, улиците вибрираат во пулсот на животот - се до крајната дестинација.

ИСКУСЕТЕ ГО ЗВУКОТ НА МОЌТА.

Ставете ги слушалките, зголемете го звукот и слушнете го легендарниот John Cooper Works крик. ** ***
Впечатлив Дизајн
MINI John Cooper Works Clubman – green and red – side view MINI John Cooper Works Clubman – green and red – side view

ЃАВОЛСКИ ДЕТАЛИ.

Доволен е само поглед и да се навлечете. И пред да ја отворите вратата, чувствувате дека MINI John Cooper Works игра во сопствената лига. Аеродинамичниот преден браник и спортскиот заден браник ви сигнализираат за возбудувањето кое ве очекува. Влезете внатре, и ќе ги доживеете врвните материјали и детали дизајнирани да ви го доловат тоа ексклузивно чувство на тркачките автомобили.

ВЛЕЗЕТЕ ВНАТРЕ.

360' ПРЕГЛЕД 360' ПРЕГЛЕД
НАДЕЖТА НА НЕКОЛКУМИНА
John Cooper – Mini Cooper – 1965 Monte Carlo Rally John Cooper – Mini Cooper – 1965 Monte Carlo Rally

НАСЛЕДСТВОТО НА JOHN COOPER.

MINI John Cooper Works моделите потекнуваат од лозата на тркачки шампиони чиј создавач е револуционерниот изработувач на Формула Еден возилата, John Cooper. Тој умееше да препознае тркачки потенцијал на прв поглед. А неговото остро око тоа го препозна уште при претставување на Classic MINI.

НАДЕЖТА НА НЕКОЛКУМИНА.

Никој не можеше да предвиди дека John Cooper и славното Classic MINI ќе го освојат тркачкото знаме, спротивно на сите изгледи. Првичниот аутсајдер го освои тркачкиот свет, победувајќи ги противниците со подвижното управување и револуционерниот мотор и поставеноста на тркалата. Одново и одново.

ИСПИШУВАЊЕ НА МОТОСПОРТСКАТА ИСТОРИЈА.

Приказната за John Cooper Works има корена ушт од 1946 година. Charles Cooper и неговиот син John ја основаа Cooper Car Company, и ја направија првата тркачка кола во нивната мала гаража во Сурбитон, Англија. Овој скромен почеток на крајот ќе го промени правецот на развој на тркачкиот спорт и огромен допринос во созавање на плодни тркачки наследства ширум светот, кои постојат и ден денес. Да не го спомнуваме големото влијание кое набрзо ќе го има по Classic MINI. Погледнете го одличниот "John Cooper: Genius & Works" , ексклузивниот документарец во продукција на Sky.
John Cooper Works – single-seat Formula Three racing car John Cooper Works – single-seat Formula Three racing car

ВОЗАЧОТ НА ПРВО МЕСТО.

Cooper Car Company најпрво произведувала тркачки едноседи за потребни на Formula Three. Тие биле многу успешни во класата 500cc со револуционерниот заден мотор. Тој генијален потез многу брзо од компанијата создаде главен избор на младите возачи. John Cooper победи како на светскиот шампионат во Formula One така и на шампионатот на конструктори.
John Cooper Works – The first Mini Cooper John Cooper Works – The first Mini Cooper

СОЗДАВАЊЕТО НА ЛЕГЕНДАТА.

Откако уживаше во огромниот успех на своите изведби, John Cooper стана фасциниран со ново претставениот Classic Mini. Заинтригиран од неговиот потенцијал, предвиде претворање во нов тркачки шампион. Со додавање на помоќен мотор, нови сопирачки и поагилно управување, тој многу брзо го трансформира својот мал семеен автомобил во тркашки автомобил. И така, во 1961 година , беше создаден првиот Mini Cooper.
John Cooper – Mini Cooper – race trophies John Cooper – Mini Cooper – race trophies

DEFYING ALL CONVENTION.

Сега, ништо не може да го застане MINI. Инстинктот на John Cooper уште еднаш се оствари. Тој беше господар во неговата игра. Создаден беше автомобил за навек. До 1964та година, MINI веќе беше светски реномиран бренд. Го освои скоро секое натпреварување што може да се замисли - вклучувајќи ги и историските победи на релито во Монте Карло во 1964, 1965 и 1967 година. MINI и John Cooper го развија Classis Mini во победник кој многу брзо стана супериорен во однос на своите конкуренти.
MINI Cooper S – John Cooper Works MINI Cooper MINI Cooper S – John Cooper Works MINI Cooper

СОСЕМА НОВА ЕРА.

Во 2001та година, Mini се придружи на BMW Групацијата и е ребрендиран е во MINI. Оваа промена донесе зголемување на интересот за подесување на MINI моделите и продолжување на оставштината на John Cooper Works. John Cooper Works MINI Cooper и MINI Cooper S Tuning Kits се достапни во MINI центрите ширум светот од 2003 година, зголемувајќи ја силата на MINI Cooper на 126 КС (93KW) и MINI Cooper S на импресивни 200 КС (147KW)
MINI Cooper S – John Cooper Works GP Kit MINI Cooper S – John Cooper Works GP Kit

ПОБРЗ И ПОБРЗ.

Претходно надградениот MINI Cooper S со John Cooper Works GP Kit е лансиран во 2006 година. Оваа нова ограничена серија на MINI Hatch кои го одземаат здивот и оставаат уникатно тркачко чувство. Тоа беше дотогаш најбрзото MINI, способно да развие 100km/h за помалку од 6,5 секунди. Произведени се само 2000 примероци. И сите имаат единствена боја: металик Thunder Blue со Chilli Red огледала и Pure Silver покрив на кој е исцртан редниот број на произведен модел од 1 до 2000
MINI John Cooper Works Clubman – front view MINI John Cooper Works Clubman – front view

ПОВТОРНОТО РАЃАЊЕ НА ЛЕГЕНДАТА.

Во 2007та година BMW го превзема John Cooper Works брендот, развојните и инженерските ресурси. А по една година, првите два нови модела на John Cooper Works се пуштени во продажба: сосема надградена верзија на John Cooper Works Hatch и John Cooper Works Clubman, Овие моќници беа опремени со 1.6 литра, 4-цилиндричен мотор со Twin Scroll турбо-полнач и излезна сила од 211 КС (155KW). Вистинско наследство на духот и преданоста на John Cooper кон возните перформанси. Пет години подоцна, 2013та година, ограниченото издание MINI John Cooper Works GP е пуштено во продажба, а може и да се пофали со 4-цилиндричен моторо со турбо-полнач и 218 КС. За ваша информација, произведени се само 2000 модела од овој многу баран и посакуван модел.
X-raid MINI John Cooper Works Rally car – Dakar Rally X-raid MINI John Cooper Works Rally car – Dakar Rally

ШАМПИОНСКИ ИНСТИНКТ.

Наследството на MINI мотоспортот и понатаму живее во моделите на MINI John Cooper Works кои само што пристигнаа на улиците. Сите тие делат иста ДНК на високи перформанси и тркачко подесување како би пружиле моќна комбинација на прецизно управување и забрзување. Дополнително, нашиот MINI John Cooper Works тркачки тим победува на сите натпреварувања. Неодамна е освоено и тркачкото знаме во Дејтона - победувајќи ги некои од светските спортки имиња. А по победата на Рели Дакар 4 години по ред, X-raid MINI John Cooper Works рели тимот имаше одлично рели на Dakar 2019, со пет екипи кои завршија меѓу првите десет, а тимот го завзема завршното второ место.

ОДБЕРЕТЕ ГО ВАШЕТО.

 

Достапни мотори и опции

МОЌНОСТ
231 к.с. (170 kW)
тип на гориво
Бензин
пренос
Рачен , Спортски автоматски
погон
2-тркала

Основни карактеристики

MINI John Cooper Works 3-door hatch

Достапни се ленти за хаубата во Црна и Бела боја

MINI John Cooper Works 3-door hatch

Достапни се 4 различни бои за покривот

MINI John Cooper Works 3-door hatch

Достапни се 4 различни бои за капаците на ретровизорите

MINI John Cooper Works 3-door hatch

Воздушен отвор на хаубата, воздушна решетка во изведба на стаза, иконски "JCW" амблем, пониски воздушни доводи

 

Достапни мотори и опции

МОЌНОСТ
231 к.с. (170 kW)
тип на гориво
Бензин
пренос
Рачен , Спортски автоматски
погон
2-тркала

Основни карактеристики

MINI John Cooper Works Convertible

Достапни се ленти за хауба во Црна и Бела боја

MINI John Cooper Works Convertible

Достапни 3 бои за капаци за ретровизори

MINI John Cooper Works Convertible

Воздушен отвор на хаубата, воздушна решетка во изведба на стаза, иконски "JCW" амблем, пониски воздушни доводи

 

Достапни мотори и опции

МОЌНОСТ
306 к.с. (225 kW)
тип на гориво
Бензин
пренос
Спортски автоматски
погон
4-тркала

Основни карактеристики

MINI John Cooper Works 3-door hatch

Достапни се ленти за хаубата во Црна и Црвена боја

MINI John Cooper Works 3-door hatch

Достапни се 3 различни бои за покривот

MINI John Cooper Works 3-door hatch

Достапни се 3 различни бои за капаците на ретровизорите

MINI John Cooper Works 3-door hatch

Воздушен отвор на хауба, спортска маска , иконски "JCW" амблем, ниски воздушни отвори

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.

HATCH со 3 врати

Одберете го типот на гориво:

Бензин

231 к.с.

170 kW

  • Рачен
  • Спортски автоматски
Одберете

КАБРИОЛЕТ

Одберете го типот на гориво:

Бензин

231 к.с.

170 kW

  • Рачен
  • Спортски автоматски
Одберете

CLUBMAN

Одберете го типот на гориво:

Бензин

306 к.с.

225 kW

  • Спортски автоматски
Одберете

HATCH со 3 врати

Одберете пренос:

Рачен

Одберете

Спортски автоматски

Одберете

КАБРИОЛЕТ

Одберете пренос:

Рачен

Одберете

Спортски автоматски

Одберете

CLUBMAN

Одберете пренос:

Спортски автоматски

Одберете

HATCH со 3 врати

Одберете погон:

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

КАБРИОЛЕТ

Одберете погон:

2-тркала

Одберете

2-тркала

Одберете

CLUBMAN

Одберете погон:

4-тркала

Одберете
John Cooper Works logo

Ваш избор

MINI John Cooper Works Hatch

John Cooper Works 3 Door Hatch

170 kW (231 к.с.)
Бензин
Рачен
2-тркала
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
6,9 l/100 km (комбинирано)
157 g/km CO2 (комбинирано)
John Cooper Works logo

Ваш избор

MINI John Cooper Works Hatch

John Cooper Works 3 Door Hatch

170 kW (231 к.с.)
Бензин
Спортски автоматски
2-тркала
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
6,9 l/100 km (комбинирано)
157 g/km CO2 (комбинирано)
John Cooper Works logo

Ваш избор

MINI John Cooper Works Convertible

John Cooper Works Convertible

170 kW (231 к.с.)
Бензин
Рачен
2-тркала
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
7 l/100 km (комбинирано)
159 g/km CO2 (комбинирано)
John Cooper Works logo

Ваш избор

MINI John Cooper Works Convertible

John Cooper Works Convertible

170 kW (231 к.с.)
Бензин
Спортски автоматски
2-тркала
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
7 l/100 km (комбинирано)
159 g/km CO2 (комбинирано)
John Cooper Works logo

Ваш избор

MINI John Cooper Works Clubman

John Cooper Works Clubman

225 kW (306 к.с.)
Бензин
Спортски автоматски
4-тркала
Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
7,7 l/100 km (комбинирано)
175 g/km CO2 (комбинирано)

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
g/km l/100 km disclaimer
John Cooper Works 3 Door Hatch disclaimer
157
6.9
John Cooper Works Convertible disclaimer
159
7

Select your MINI

Бензин

231 к.с. (170 kW) / 4 Cylinders

John Cooper Works 3 Door Hatch

Рачен

2-тркала

Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
6,9 l/100 km (комбинирано)
157 g/km CO2 (комбинирано)
Одберете

John Cooper Works 3 Door Hatch

Спортски автоматски, Sports automatic transmission steptronic

2-тркала

Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
6,9 l/100 km (комбинирано)
157 g/km CO2 (комбинирано)
Одберете

Бензин

231 к.с. (170 kW) / 4 Cylinders

John Cooper Works Convertible

Рачен

2-тркала

Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
7 l/100 km (комбинирано)
159 g/km CO2 (комбинирано)
Одберете

John Cooper Works Convertible

Спортски автоматски, Sports automatic transmission steptronic

2-тркала

Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
7 l/100 km (комбинирано)
159 g/km CO2 (комбинирано)
Одберете

Бензин

306 к.с. (225 kW) / 4 Cylinders

John Cooper Works Clubman

Спортски автоматски, Sports automatic transmission steptronic

4-тркала

Fuel Consumption & Emissions (NEDC disclaimer)
7,7 l/100 km (комбинирано)
175 g/km CO2 (комбинирано)
Одберете

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
g/km l/100 km disclaimer
John Cooper Works 3 Door Hatch disclaimer
157
6.9
John Cooper Works Convertible disclaimer
159
7
The JCW Lifestyle Колекција

НАЧИН НА ЖИВОТ.

Понесете ја вашата страст чекор понапред со нашата понуда на висококвалитетна MINI John Cooper Works колекција. Нашата колекција постојано се менува, но секогаш се фокусира на основите - комбинирања на одржливост, автентични премиум материјали и иновативен дизајн со smart детали. Имаме се, па затоа дојдете по вашата опрема уште денес.
3-DOOR HATCH
5-DOOR HATCH
Convertible
Clubman
MINI Countryman side view
Countryman
MINI Countryman SE side view
COUNTRYMAN SE
jcw _ logo jcw _ logo