Looks like the MINI you've been you-ifying hasn't been saved. If you'd like to come back and keep tinkering, save it and give it a sweet name so you can pick up where you left off

 

Your unique MINI, Your unique MINI,

Your MINI - exterior Your MINI - interior

REQUEST AN OFFER.

BOOK A TEST DRIVE.

3-DOOR HATCH
5-DOOR HATCH
Convertible
Clubman
Countryman
Countryman
electric _ logo electric _ logo

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
THE ALL ELECTRIC MINI THE ALL ELECTRIC MINI

ПОТПОЛНО ЕЛЕКТРИЧЕН МИНИ.

НАПОЛНЕТ СО СТРАСТ.

Прифатете го неочекуваното. Доживејте ново уживање. Првиот потполно електричен MINI навестува еден еволуциски чекор што го спојува MINI картинг чувството и култниот дизајн со решителна одржливост. Брзината и забрзувањето остануваат исти. И се уште е тука ставот што го сакате и што го афирмира животот. Но ова е многу повеќе од тоа. MINI е најинтензивен - ве зајакнува на сосема ново ниво. Преминете на новиот урбан електричен стил на животот.
ПОТПОЧНО ЕЛЕКТРИЧЕН MINI - Направете пред-нарачка на MINI ELECTRIC

БИДЕТЕ ЕДЕН МЕЃУ ПРВИТЕ.

ПОТПОЛНО ЕЛЕКТРИЧЕН MINI – заден приказ – забрзување ПОТПОЛНО ЕЛЕКТРИЧЕН MINI – заден приказ – забрзување

ЕЛЕКТРИФИЗИРАН. СПОРЕД ДИЗАЈНОТ.

Отворајќи едно ново поглавје во нашата историја, првиот потполно електричен MINI го комбинира инвентивниот дух на MINI, креативната употреба на просторот и култниот дизајн. Модерната естетика ги спојува аеродинамичните линии со препознатливите детали. Сигурен е, но и шармантен - што го прави совршен избор за неконвенционалните возачи. Покрај тоа, на располагање ви се четири нивоа на опрема, што ви дава изобилие на возбудливи начини за индивидуализација на својот потполно електричен MINI однадвор и однатре. Отворете еден нов пат - можностите се наелектризирани.
ПОТПОЛНО ЕЛЕКТРИЧЕН MINI – страничен приказ – нула емисии ПОТПОЛНО ЕЛЕКТРИЧЕН MINI – страничен приказ – нула емисии
ПОТПОЛНО ЕЛЕКТРИЧЕН MINI – страничен приказ – сцена на улица ПОТПОЛНО ЕЛЕКТРИЧЕН MINI – страничен приказ – сцена на улица

КАКО ЕЛЕКТРИЧНОТО ВОЗЕЊЕ ЈА РАСКАЖУВА ПРИКАЗНАТА.

Го преземавме препознатливиот стил на MINI и картинг управувањето и додадовме прогресивна нова димензија - електрифизирано возење. Искусете една нова урбана самодоверба и мир на умот знаејќи дека не само што помагате патиштата да бидат потивки, а воздухот што го дишеме почист - туку и дека вашите денови на бензински пумпи се завршени. Чувствувајте се моќно дека можете едноставно да ја наполните батеријата каде било - дома, на работа или додека уживате на вечера во градот. Чувствувајте се богато знаејќи дека правите разлика - овозможувате поздрав урбан живот.
ПОТПОЛНО ЕЛЕКТРИЧЕН MINI ПОТПОЛНО ЕЛЕКТРИЧЕН MINI
ПОТПОЧНО ЕЛЕКТРИЧЕН MINI - Направете пред-нарачка на MINI ELECTRIC

БИДЕТЕ ЕДЕН МЕЃУ ПРВИТЕ.

MINI Electric Teaser Item

MINI COUNTRYMAN PLUG-IN HYBRID.

Со првокласниот MINI TwinPower турбо мотор и врвниот погон, MINI Countryman Plug-in Hybrid ви го нуди најдоброто од двата енергетски света. Исто така, моделот може да се пофали со повеќе напредни off-road можности. А што е најдобро, веќе е присутен на нашите улици.

MINI Cooper S E Countryman ALL4
Потрошувачка на гориво во l/100km (комбинирана): 2.5 – 2.4
Емисија на CO2 во g/km (комбинирана): 56 - 55

3-DOOR HATCH
5-DOOR HATCH
Convertible
Clubman
Countryman
Countryman
electric _ logo electric _ logo