MINI John Cooper Works side view
john-cooper-works
MINI John Cooper Works logo
Истражи Истражи
модели и опции модели и опции
>
Сива разделувачка линија Сива разделувачка линија
ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШЕТО НИВО НА ПЕРФОРМАНСИ

ЧЕТИРИ МОДЕЛИ.

MINI John Cooper Works нуди низа можности што одговараат на вашиот стил на возење. Изберете модел од изборот подолу за да ги запознаете неговите перформанси, технологија и други клучни карактеристики. Потоа ви овозможуваме да ги споредувате моделите рамо до рамо и да го пронајдете MINI JCW што најмногу ви одговара.
MINI John Cooper Works - зелена и црвена преден поглед - споредба на моделот
Име на моделот
Цена
Емисија и потрошувачка
Вид на гориво
Перформанс
Забрзување 0-100 km/h
Максимална брзина
Запремнина на моторот
Максимален обртен момент
Цилиндар/вентили по цилиндар
ЕУ тежина без товар
>
Сива разделувачка линија Сива разделувачка линија
ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ СТИЛ.

ПЕТ НИВОА НА ОПРЕМЕНОСТ.

Ние не само што нудиме повеќе стандардна опрема од кога и да е, туку исто така го прочистивме и надградивме нашето JCW ниво на опременост, што навистина го оживува MINI John Cooper Works, внатре и надвор, на многу различни начини.
MINI JCW – внатрешност – стандардно ниво на опрема
MINI John Cooper Works - ентериер - нивоа на опрема MINI John Cooper Works - ентериер - нивоа на опрема
Официјална потрошувачка на гориво комбинирано: (NEDC комбинирано) disclaimer Официјални емисии на CO2 комбинирано: (NEDC комбинирано)

ОСНОВНО НИВО НА ОПРЕМЕНОСТ

Стандардна опрема *

Подигање на стандардите внатре и надвор.
 • Достапно за:
 • Хечбек со 3 врати
 • Кабриолет
 • Countyman
 • Clubman
MINI John Cooper Works - поглед однапред - основно ниво на опрема
НАДВОРЕШНОСТ
ВНАТРЕШНОСТ
КАРАКТЕРИСТИКИ

НАДВОРЕШНОСТ

ИЗБОР НА БОИ
БАНДАЖИ
 • 17 "- 19" лиени бандажи, брендирани JCW достапни за сите модели

ПОКРИВ И КУЌИШТЕ НА РЕТРОВИЗОРИ
 • Достапно во чили црвено како стандард

 • Евентуално достапно во бело

ЛИНИИ НА КАПАКОТ НА МОТОРОТ
 • Не е достапно со ова ниво

ВНАТРЕШНОСТ

НАВЛАКИ
 • Седишта JCW со лумбална поддршка и комбинација на Динамика / кожа во карбон црно како стандард за сите модели

 • Спортски седишта JCW со лумбална поддршка и комбинација на Динамика / ткаенина во карбон црно по избор

 • Спортски седишта достапни во седум други опции за ткаенина, вештачка кожа или кожа

ВНАТРЕШНИ ПОВРШИНИ
 • Пијано црна како стандард

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • LED светла

 • ЛЕД задни светла во дизајн на британското знаме

 • Радио MINI Визуелно засилување со екран на допир 8,8 "

 • Кожен волан Nappa со знак JCW на долниот крак

 • Прилагодување на висината на седиштето на патникот

 • Амбиентално светло

 • Пакет со светла

* Достапноста на опциите зависи од избраниот модел. За повеќе информации, посетете го конфигураторот, повикајте се на соодветниот ценовник за модели или разговарајте со вашиот претпочитан малопродажник MINI.
MINI John Cooper Works - - ентериер - John Cooper Works - MINI John Cooper Works - - ентериер - John Cooper Works -
Официјална потрошувачка на гориво комбинирано: (NEDC комбинирано) disclaimer Официјални емисии на CO2 комбинирано: (NEDC комбинирано)
MINI John Cooper Works - Значка

JOHN COOPER WORKS НИВО НА ОПРЕМЕНОСТ

Безвременски карактеристики на дизајнот, кул технологија и практични решенија
 • Достапно за:
 • 3 врати
 • Кабриолет
 • Countyman
 • Clubman
MINI John Cooper Works - Преден поглед - ниво John Cooper Works
НАДВОРЕШНОСТ
ВНАТРЕШНОСТ
КАРАКТЕРИСТИКИ

НАДВОРЕШНОСТ

ИЗБОР НА БОИ
БАНДАЖИ
 • Оригинални тркала од лесна легура MINI JCW 17 "- 18" достапни за сите модели

ПОКРИВ И КУЌИШТЕ НА РЕТРОВИЗОРИ
 • Достапно во чили црвено како стандард

 • Евентуално достапно во црно-бело

ЛИНИИ НА КАПАКОТ НА МОТОРОТ
 • JCW Чили црвена по избор е достапна за John Cooper Works

ВНАТРЕШНОСТ

НАВЛАКИ
 • John Cooper Works седишта со комбинација на Динамика / кожа во карбон црна боја за сите модели

 • John Cooper Works седишта со комбинација на Динамика / штоф во карбон црна опција по избор за сите модели

 • Спортски седишта со достапни 7 опции за тапацир

ВНАТРЕШНИ ПОВРШИНИ
 • Стандардно во пијано црна за сите модели

 • Евентуално достапно во сребрен кариран

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • LED светла

 • ЛЕД задни светла во дизајн на британското знаме

 • 8,8 "екран на допир во боја

 • Кожен волан Nappa со знак JCW на долниот крак

 • Прилагодување на висината на седиштето на сопатникот

 • Амбиентално светло

 • Пакет со светла

 • Знак John Cooper Works

 • Аеродинамичен комплет John Cooper Works (вклучително спојлер на задната врата MINI JCW и влезни ленти)

 • Антрацит конзола на кров

 • Адаптивна суспензија

 • Надворешни акценти во пијано црна

 • Навлаки за педали од не'рѓосувачки челик

 • JCW Копче за мануелно менување брзини

* Достапноста на опциите зависи од избраниот модел. За повеќе информации, посетете го конфигураторот, повикајте се на соодветниот ценовник за модели или разговарајте со вашиот претпочитан малопродажник MINI.
>
Сива линија на разделувач Сива линија на разделувач
ПОДОЛГА ВОЗБУДА, ФУНКЦИЈА И ЗАБАВА ЗА ВАШЕТО МИНИ.

Пет пакети

Составувањето на вашиот MINI John Cooper Works за да го рефлектира вашиот стил на возење никогаш не било полесно. Нашата палета на специјално спремни комбинации на опрема ги подобрува спецификациите на вашиот MINI со одлични одлики понудени по пониска цена во споредба со нивно индивидуално купување.
MINI John Cooper Works - кабина - пакети на удобност и технологија

УДОБНОСТ.

Дизајниран да го направи вашето секојдневно возење поудобно и полесно.

УДОБНОСТ.

Уживајте во вашата сопствена зона на удобност MINI каде и да одите со сите омилени MINI удобности во еден уредно обмислен пакет.

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Пакет за надворешни ретровизори
 • Автоматска климатизација
 • Автоматско затемнување на ретровизорот
 • Преден централен потпирач за раце
 • Пакет за складирање

УДОБНОСТ ПЛУС.

Сите карактеристики на MINI COMFORT плус други паметни решенија за да ги направат вашите патувања уште попријатни.

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Пакет за надворешни ретровизори
 • Автоматска климатизација
 • Автоматско затемнување на ретровизорот
 • Преден централен потпирач за раце
 • Удобен пристап
 • Пакет за складирање
 • Греење на седиштата за возачот и совозачот
 • Греење на воланот
 • Динамична контрола на крстарење
* Достапноста на опциите зависи од избраниот модел. За повеќе информации, посетете го конфигураторот, повикајте се на соодветниот ценовник за модели или разговарајте со вашиот претпочитан малопродажник MINI.

НАВИГАЦИЈА И ИНФОЗАБАВА.

Откријте го MINI Entertainment System на вашиот екран на допир од 8,8 инчи.

Wired пакет.

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Telephony with wireless charging
 • MINI систем за навигација
 • Мултифункционален дисплеј со инструменти
*Достапноста на опциите зависи од избраниот модел. За повеќе информации, ве молиме разговарајте со вашиот MINI дистибутер.
>
Сива разделувачка линија Сива разделувачка линија

ПОМОШ ПРИ ВОЗЕЊЕ

Го олеснува возењето и ја подобрува безбедноста на патот за вас и за другите околу вас.

АСИСТЕНТ ЗА ВОЗЕЊЕ

Помошта базирана на камера препознава пречки и известува за ограничување на брзината и зони за забрана за престигнување.

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Камера на задниот дел со поглед наназад
 • Контрола на растојание при паркирање за задниот дел
 • Динамична контрола на крстарење со функција за сопирање
 • Помош при возење со предупредување за поместување од лента

АСИСТЕНТ ЗА ВОЗЕЊЕ ПЛУС

Помошта базирана на камера препознава пречки и известува за ограничување на брзината и зони за забрането престигнување.

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Камера на задниот дел со поглед наназад
 • Контрола на растојание при паркирање за напред и за задниот дел
 • Динамична контрола на крстарење со функција за сопирање
 • Помош при возење со предупредување за поместување од лента
 • Асистент за паркирање
 • Активна контрола на крстарење со тргнување и застанување
* Достапноста на опциите зависи од избраниот модел. За повеќе информации, посетете го конфигураторот, повикајте се на соодветниот ценовник за модели или разговарајте со вашиот претпочитан малопродажник MINI.
>
Сива разделувачка линија Сива разделувачка линија

ПОЕДИНЕЧНИ ОПЦИИ

>
Сива разделувачка линија Сива разделувачка линија

MINI SERVICE INCLUSIVE.

БЕЗ РИЗИК. ПОВЕЌЕ ЗАБАВА.

Сè покриено во едно. Со оваа усго добивате атрактивниoт пакет за вклучен сервис Service Inclusive, плаќате само еднаш и сите сервисни активности и одржување  на вашиот автомобил се покриени согласно опциите кои што ќе ги изберете.

MINI Service Inclusive.

MINI John Cooper Works – Service Inclusive
>
Сива разделувачка линија Сива разделувачка линија

JOHN COOPER WORKS ACCESSORIES.

Пронајдете ги вашите додатоци.

>
Сива разделувачка линија Сива разделувачка линија

ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО СЕМЕЈСТВОТО МИНИ.

МИНИ ХЕЧБЕК СО 3 ВРАТИ

МИНИ хечбек со 3 врати - преден поглед МИНИ хечбек со 3 врати - преден поглед
МИНИ хечбек со 5 врати - преден поглед МИНИ хечбек со 5 врати - преден поглед

МИНИ ХЕЧБЕК СО 5 ВРАТИ

МИНИ КАБРИОЛЕТ

МИНИ кабриолет - преден поглед МИНИ кабриолет - преден поглед
MINI Clubman - преден поглед MINI Clubman - преден поглед
MINI Countryman - преден поглед MINI Countryman - преден поглед

ЦЕЛОСНО ЕЛЕКТРИЧНО МИНИ.

MINI Electric - преден поглед MINI Electric - преден поглед
>
Сива разделувачка линија Сива разделувачка линија

ПРЕЗЕМИ ГИ СЛЕДНИТЕ ЧЕКОРИ.

MINI John Cooper Works side view
john-cooper-works
MINI John Cooper Works logo