Looks like the MINI you've been you-ifying hasn't been saved. If you'd like to come back and keep tinkering, save it and give it a sweet name so you can pick up where you left off

 

Your unique MINI, Your unique MINI,

Your MINI - exterior Your MINI - interior

REQUEST AN OFFER.

BOOK A TEST DRIVE.

Запознајте се со палетата на MINI.

Пронајдете и конфигурирајте MINI што најдобро одговара на Вашиот стил.

Без разлика дали барате поголема забава на Вашето секојдневно возење во град, повеќе теренски авантури или едноставно повеќе простор - има MINI што ќе ви одговара. Со многуте нови опции за стајлинг никогаш не било полесно да се изразите. Прелистајте, креирајте и купете го Вашето совршено MINI уште денес.

mini range – mini model range – the mini family mini range – mini model range – the mini family
line line

MINI ELECTRIC.

MINI Cooper SE – electric mini – 3-door

MINI COOPER SE 3-ВРАТИ.

ЦЕЛОСНО ЕЛЕКТРИЧНО MINI.

 • Технологијата на иднината, возбудлива возна динамика и иконски MINI дизајн
 • Инстантно забрзување, MINI белег и препознатливото картинг доживување
 • Опсег на возење до 232 km (WLTP) / 0-80% SOC за 35 минути (50 kW DC брзо полнење)
 • Моќност од 184 КС и инстантен вртежен момент од 270 Nm
Grey divider line Grey divider line
MINI Cooper SE Countryman ALL4 – mini countryman hybrid – petrol electric hybrid

MINI COOPER SE COUNTRYMAN ALL4.

PLUG-IN ХИБРИД.

 • Флексибилни опции за напојување - бензин, електрична енергија или и двете
 • Чист електричен опсег до 57 km (WLTP) / вкупен опсег до 500 km
 • ALL4 - погон на сите 4 тркала за комплетна контрола и стабилност на секаков пат
 • Комотен простор за пет лица - или до 1.275л простор за багаж
Grey divider line Grey divider line

MINI ВОЗИЛА СО БЕНЗИНСКИ МОТОРИ.

MINI 3-door Hatch – side view – orange

MINI HATCH СО 3 ВРАТИ.

ЛЕГЕНДАТА ЖИВЕЕ.

 • Оригиналната икона, но сега побрза и позабавна од било кога порано
 • Интензивно картинг чувство и возбудлив ниско оптимизиран центар на гравитација
 • Одберете помеѓу 3 и 4-цилиндричните мотори со TwinPower Turbo технологија
 • Надополнет со  стандардни карактеристики и опрема од кога било
Grey divider line Grey divider line
MINI 5-door Hatch – side view – silver

MINI HATCH СО 5 ВРАТИ.

ОРИГИНАЛНАТА ИКОНА СО 5 ВРАТИ.

 • Вашите 5 влезни врати во светот на MINI
 • Препознатливото MINI картинг чувство со низок центар на гравитација за поголем комфор на патниците и повеќе багаж
 • Одличен секојдневен автомобил но со MINI карактер и впечатлив дизајн
 • Високо прилагодлив и фино наместен за врвна агилност и динамика
Grey divider line Grey divider line
MINI Convertible – side view – blue

MINI CONVERTIBLE.

ОТВОРЕНА, ВРВНА ВОЗБУДА.

 • Препознатливото MINI доживување надополнето со чувството на отворено небо и летно доживување
 • 3 во 1 - мек покрив кој може да функционира и како сончен кров, и како отворен кров.
 • Покривот се отвора и затвора целосно за 18 секунди, дури и до брзини од 30 km/h
 • 4 седишта - 160/215Л простор - прилагодливи за Вашиот стил и потреби
Grey divider line Grey divider line
MINI Clubman – side view – orange MINI Clubman – side view – orange

MINI CLUBMAN.

ВИСТИНСКИОТ ЏЕНТЛМЕН НА ПАТОТ.

 • Рафинираност и квалитетни материјали - најсофистицираното MINI направено досега
 • Рационализирана силуета, уникатни задни врати и стилски ентериер
 • Извонредно изработен тапацир, елегантни контури и врвни дизајнерски акценти 
 • Багажен простот од 360Л - или до 1.250Л со спуштени задни седишта
Grey divider line Grey divider line
MINI Countryman – side view – green MINI Countryman – side view – green

MINI COUNTRYMAN.

НАЈПРОСТРАНИОТ И АВАНТУРИСТИЧЕН MINI SUV.

 • ALL4 - погон на сите 4 тркала за комплетна контрола и стабилност на секаков пат
 • Супериорна способност и тракција во секакви временски услови.
 • Комфорни 5 седишта скроени во прекрасна внатрешност.
 • До 1.390Л багажен простор и практичност за секојдневна употреба.
Grey divider line Grey divider line
MINI John Cooper Works – side view – green and red

MINI JOHN COOPER WORKS.

MINI JCW ВОЗБУДАТА - МАКСИМИЗИРАНА.

 • Најмоќните модели на MINI
 • Тркачки мотори, со турбополначи и голем број на премиум детали.
 • Врвна агилност во свиоци и страшно забрзување.
 • Препознатливото MINI картинг доживување донесено на ново, повисоко ниво.

Класа на ефикасност.

Вредностите на потрошувачите на гориво, емисиите на СО2 и потрошувачката на енергија се прикажани според Европската регулатива (ЕЗ) 715/2007 во верзијата применлива за време на одобрувањето на типот. Бројките се однесуваат на возило со основна конфигурација во Германија и Прикажаниот опсег ја разгледува опционалната опрема и различната големина на наплатоци и пневматици што се достапни на избраниот модел и може да се разликуваат за време на конфигурацијата.

Прикажаните вредности на потрошувачите на гориво, емисиите на СО2 и потрошувачката на енергија се утврдени според Европската регулатива (ЕЗ) 715/2007 во верзијата што се применува за време на одобрувањето на типот. Бројките се однесуваат на возило со основна конфигурација во Германија и прикажаниот опсег ја разгледува опционалната опрема и различната големина на тркалата и гумите достапни на избраниот модел и може да варираат за време на конфигурацијата.
Вредностите на дизелските MINI возила  веќе се засноваат на новата регулатива за WLTP и се преточуваат во еквивалентни вредности на NEDC со цел да се обезбеди споредба помеѓу возилата.

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
g/km l/100 km disclaimer
ONE 3-DOOR HATCH disclaimer
122
5.3
ONE 5-DOOR HATCH disclaimer
123
5.4
ONE CLUBMAN disclaimer
141
6.2
ONE CONVERTIBLE disclaimer
124
5.4
ONE COUNTRYMAN disclaimer
143
6.2